Dzisiaj jest: 4 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Mieszkańcy proszą o naprawę ulicy

wtorek, 06 czerwiec 2017 16:04
Dział: Wiadomości
Autor 

Mieszkańcy z ulicy Kierzkowskiej w Radomiu oczekują od MZDiK dokończenia remontu tej ulicy. Remont miał zakończyć się w ubiegłym roku.

Ulica Kierzkowska została utwardzona w 1998 roku. Prace odbyły się na koszt właścicieli posesji, znajdujących się przy tej ulicy. - W 2014 roku został zbudowany na tej ulicy kanał sanitarny. Rok później oddano kanał burzowy. W roku 2016 inwestycja miała zostać zakończona, czyli miały powstać nowe chodniki oraz miała zostać odtworzona nawierzchnia – mówi Jan Maniak z Kukiz'15.
Inwestycję prowadziły Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji oraz Wodociągi Miejskie. Jak czytamy w piśmie skierowanym przez mieszkańców do radomskiego posła ugrupowania Kukiz'15 Roberta Mordaka, w 2016 roku na zlecenie Wodociągów Miejskich została odtworzona nawierzchnia na odcinku 600 metrów. Na pozostałym blisko półtora kilometrowym odcinku, nawierzchni nie odtworzono. - Cała sprawa bulwersuje tym bardziej, że ulica Kierzkowska została utwardzona właśnie w 1998 roku i mieszkańcy największe pretensje mają o to, że ich praca nie jest szanowana – dodaje Jan Maniak.
Mieszkańcy zwracają także uwagę na zapchaną kanalizację deszczową. Podczas opadów deszczu przez ulicę płyną strumienie wody bo studzienki nie są w stanie tej wody odprowadzić. Dodatkowo przy ulicy mieści się filia PSP nr 15. Stan ulicy Kierzkowskiej – zdaniem mieszkańców – stwarza także zagrożenie dla dzieci uczęszczających do tej placówki. - Kiedy ta inwestycja będzie skończona ? Może warto skończyć te partyjne przepychanki kto zawalił w sprawie drogi S12 czy kto nie dał pieniędzy na Air Show. Ważniejsze dla ludzi są ich takie lokalne sprawy jak chociażby ta ulica – pyta Jan Maniak.
W sprawie ulicy Kierzkowskiej zadzwoniliśmy do Piotra Wójcika, dyrektora MZDiK. Okazuje się, że MZDiK ma pełną widzę na temat stanu technicznego ulicy Kierzkowskiej. Co ważne, dyrektor Piotr Wójcik nie próbuje zamieść problemu pod dywan. Za naszym pośrednictwem zaprasza przedstawicieli mieszkańców z ulicy Kierzkowskiej do swojego biura przy ulicy Traugutta na rozmowy dotyczące remontu tej ulicy.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Poseł Mordak zaniepokojony stanem składowiska śmieci w Radomiu

  Sprawą płonącego składowiska śmieci w Radomiu, zajął się także radomski poseł Kukiz'15 Robert Mordak. Zorganizował w tym temacie nawet konferencję prasową. I zaprosił na nią ekspertów ze Stowarzyszenie Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • Upamiętnią Żołnierzy Wyklętych

  Stowarzyszenie Kukiz’15 w Radomiu zaprasza na uroczyste obchody 71 rocznicy śmierci majora Franciszka Jaskulskiego pseudonim„Zagończyk”. Uroczystości odbędą w najbliższą niedzielę. Obchody odbędą się także w Przysusze.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej