Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Podsumowali „odblaski”. I zachęcali do jazdy rowerami

poniedziałek, 05 czerwiec 2017 15:43
Dział: Wiadomości
Autor 

W muzeum Wsi Radomskiej dziś odbyło się podsumowanie mazowieckiej akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. W szpitalu na Józefowie otwarty został kącik BRD.

To pierwsze takie miejsce na Mazowszu. Sala Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego otwarta została przy oddziale chirurgii dziecięcej mazowieckiego szpitala specjalistycznego. W sprzęt elektroniczny, w tym rzutnik i laptop wyposażył ją radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. - W ten kącik włożyliśmy sporo pracy ale też sporo sprzętu, bo dzisiaj dzieci stale korzystają ze smartfonów, tabletów czy laptopów, więc i my chcieliśmy, że w tej sali były elementy interaktywne, które będą mogły wykorzystywać osoby prowadzące zajęcia – mówi Dariusz Piątek, dyrektor radomskiego WORD.

Takie sale powstaną przy wszystkich szpitala, którymi zarządza marszałek województwa mazowieckiego.
W Muzeum Wsi Radomskiej podsumowana została akcja Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny. Akcja trwa od kilku miesięcy. W tym czasie dotarła do 130 szkół w całym województwie. Łącznie organizatorzy rozdali dzieciom ponad 30 tysięcy zestawów odblaskowych. - Chodzi nam o to, żeby uczyć, żeby zapobiegać wypadkom. Warto sobie uświadomić, że rocznie na polskich drogach ginie 3 tysięcy osób. Na Mazowszu około 500 osób – mówi Adam Struzik, marszałek woj. mazowieckiego

W regionie radomskim organizatorzy odwiedzili ponad 50 szkół. - Zaczynaliśmy od szkół, które leżały przy dużych ciągach komunikacyjnych, przy drogach krajowych, i schodziliśmy w miarę trwania akcji do kolejnych. Wiadomo, że nie wszystkie szkoły odwiedziliśmy przy tych głównych drogach, ale ten rok szkolny się kończy, we wrześniu zaczyna się nowy, i od nowa z nowym zapałem będziemy do tej akcji podchodzili – zapewnia Dariusz Piątek.

W skansenie najbardziej aktywne szkoły otrzymały nagrody: rowery. W muzeum tych rowerów było dziś bardzo dużo. Bo jednocześnie organizatorzy przekonują, że Rowerem można także dojechać do kultury. - Powstał taki pomysł, Rowerem do kultury, mam nadzieję, że on się przyjmie, i młodzież i dorośli będą wiedzieli, że można skorzystać z rowerów przyjeżdżając do muzeum i jeżdżąc po muzeum – tłumaczy Ilona Jaroszek, dyrektorka Muzeum Wsi Radomskiej.

Nagrody czekały także na zwycięzców rajdu rowerowego, który rano odbył się w skansenie. Zwyciężyła szkoła z Orońska.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Zainwestują w rozwój szkół zawodowych

  Prawie 16 milionów złotych otrzyma blisko 30 szkól zawodowych z Radomia i powiatu radomskiego na staże i praktyki oraz na wyposażenie pracowni i atrakcyjne zajęcia lekcyjne. Wszystko w ramach mazowieckiego programu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

 • Odblaski trafiły do uczniów PSP nr 1 w Radomiu

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Jesteś widoczny z WORD

  Ponad stu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej