Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Protest pracowników marketu. Chcą podwyżek

piątek, 02 czerwiec 2017 16:42
Dział: Wiadomości
Autor 

Pracownicy sieci handlowej Tesco Polska żądają podwyżek. Propozycje zarządu firmy nie zadowalają związkowców. Efekt to pikiety przed budynkami supermarketów Tesco.

Propozycja związkowców to podwyżka o 400 złotych dla pracowników podstawowych, koordynatorów i pracowników magazynowych, oraz 200 złotych dla kierowników. Dodatkowo, żądania mówią o premii absencyjnej i nagrodach jubileuszowych. - Zarząd zaproponował nam podwyżkę w wysokości 50 złotych na etat. To po prostu śmieszne – mówi Patryk Kosela, rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80.
Związkowcy podkreślają, że inne sieci handlowe już wprowadziły podwyżki, które uznali pracownicy. Sprawa ma szerszy wymiar, bo dotyczy nie tylko warunków płacowych. - To jest protest w obronie naszych praw pracowniczych, ludzkich - zapewnia Elżbieta Fornalczyk, przewodnicząca WZZ Sierpień 80 w Tesco. - Walczymy też o to, aby klientowi było lepiej. Więcej pracowników to lepsza obsługa dla wszystkich.
Protest prowadzą cztery centrale związkowe. Obok Sierpnia 80 są to NSZZ Solidarność 80, OPZZ Konfederacja Pracy i ZZ Pracowników Handlu.
- Apelujemy do piątego związku, czyli do NSZZ Solidarność. Połączmy siły, protestujmy razem, bo ta sprawa tego wymaga – podkreśla Patryk Kosela, rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80
Do tej pory poza Radomiem pikiety odbyły się w Katowicach i Opolu. Kolejna tura rozmów odbędzie się 27 czerwca. Związkowcy grożą zaostrzeniem protestu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mieszkańcy protestują w sprawie programu drogowego

  Mieszkańcy ulic, które zakwalifikowano przez władze miasta do utwardzenia w tym roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego, a które później zostały z budżetu wyrzucone, protestują. A politycy przerzucają się winą. Platforma Obywatelska obwinia opozycję za to, że drogi nie zostaną utwardzone. Przewodniczący Rady Miejskiej przypomina natomiast, że PO także poparła budżet, z którego wyrzucono program drogowy prezydenta. Przewodniczący dodaje, że lista dróg do utwardzenia w tym roku jest otwarta.

 • Protest przeciwko S12

  Mieszkańcy gmin Kowala, Skaryszew i Sołtyków protestują przeciwko planom budowy przez ich tereny drogi ekspresowej S12. Ich zdaniem warianty przebiegu trasy, które proponuje GDDKiA spowodują wyburzenie kilkuset domów.

 • „Wielka zbiórka” z niewielką frekwencją

  Radomska Inicjatywa Kobieca we wtorek po południu zbierała podpisy pod projektem ustawy Kobiety 2017. Dziś w programie KK 13 w TV Dami Karolina Skowron z RIK tłumaczyła, jaki mają cel.

 • Nie dla reformy PiS

  Kolejny protest przeciwko przegłosowanym przez Sejm ustawom o sądownictwie. Tym razem manifestowała Radomska Inicjatywa Kobiet. Protest odbył się pod siedzibą radomskiego oddziału PiS.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej