Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

PiS pyta o trasę NS

wtorek, 30 maj 2017 16:01
Dział: Wiadomości
Autor 

PiS w natarciu. Zespół medialny tej partii pyta prezydenta Radomia, co z budową trasy NS. Zdaniem PiS brak działań przy tej trasie jest niepokojący. Przetargi za kilka tygodni – odpowiada Urząd Miejski.

To zespół medialny Prawa i Sprawiedliwości to Kinga Bogusz, Marcin Walasik, Karol Gutkowicz. To oni w najbliższych miesiącach będą twarzami coraz wyraźniej widocznej kampanii. Na początek zapytali o trasę N-S, zwłaszcza o odcinek od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego. Kinga Bogusz przypomina wypowiedzi prezydenta Radomia z 2015 roku. - Przetarg miał ruszyć w trzecim kwartale 2016 roku, natomiast odcinek miał zostać oddany do użytku w 2017 roku. Mamy 2017 rok, w marcu pan prezydent mówił o tym, że w okolicach maja miasto będzie gotowe na ogłoszenie przetargu na budowę tego odcinka – mówi Kinga Bogusz.

PiS pyta także o to, czy miasto ma wszystkie potrzebne zgody PKP, bo przez ich tereny częściowo przebiegać będzie śródmiejski odcinek trasy NS. - Obawiamy się, że niestety miasto w dalszym ciągu nie ma stosownych porozumień dotyczących przejęcia terenów kolejowych, które są niezbędne pod realizację planowanej inwestycji – mówi Marcin Walasik.

Na te zarzuty odpowiada wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak. - Mamy uzgodnienia ze wszystkimi spółkami PKP. Część tych uzgodnień byłą w czasie kiedy w Radomiu rządziły władze PiS – przypomina Konrad Frysztak.

Dlatego wiceprezydent zdziwiony jest pytaniami zespołu medialnego PiS. Przekonuje, że nie ma tez żadnego zagrożenia dla budowy trasy N-S. Prace wkrótce. - Wniosek o pozwolenie na budowę jest złożony do Wydziału Architektury. Teraz jesteśmy na etapie ostatnich uzupełnień, co pozwoli nam za ok. 6, 7 tygodni mówić o tym, że mamy prawomocne pozwolenie na budowę wraz ze ZRID-em (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej), a to pozwoli nam na ogłoszenie przetargu. Chcemy, aby jeszcze tego lata rozpoczęły się prace budowlane – mówi Konrad Frysztak.

Budowa trasy N-S jest tym ważniejsza, że Wodociągi miejskie w coraz bliższej perspektywie muszą wykonać remont sieci w ulicy 25 Czerwca. Zamknięcie ulicy 25 Czerwca bez gotowej trasy N-S oznacza katastrofę komunikacyjną w tej części miasta.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Umowa na trase N-S, podpisana

  Dyrektor MZDiK w Radomiu i przedstawiciele firmy Inżynieria Rzeszów podpisali umowę na budowę I odcinka trasy N-S. Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice, wygrało przetarg ogłoszony przez MZDiK. Budowa I odcinka trasy N-S ma się rozpocząć na początku czerwca.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej