Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Protest ratowników medycznych w Radomiu

wtorek, 30 maj 2017 14:50
Dział: Wiadomości
Autor 

Przepracowują miesięcznie ok. 400 godzin, a zarabiają – jak mówią – średnio 1400 złotych netto. Ratownicy medyczni z Radomia przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

Czarne koszulki z logo protestu, oflagowane ambulanse i siedziba radomskiej stacji pogotowia ratunkowego. W ten sposób ratownicy medyczni z Radomia chcą zwrócić uwagę na ich obecną sytuację i solidaryzować się z ratownikami z całej Polski. - Chcielibyśmy tym protestem solidaryzować się z ogólnopolską akcją, która jest wymierzona w kierunku ministra zdrowia, a nie w kierunku placówek i dyrektorów, którzy tymi placówkami kierują – informuje Mariusz Wielocha, ratownik medyczny z Radomia. Ratownicy chcą przede wszystkim poprawy sytuacji finansowej. Jak mówią, zarabiają zdecydowanie za mało w stosunku do wykonywanej przez nich pracy. - Średnia płaca ratownika to 1400 złotych netto. To stanowczo za mało. Pracujemy miesięcznie ok. 400 godzin - mówi Sławomir Gładyś, ratownik medyczny pracujący w radomskim pogotowiu. Protest ratowników nie uderza w pacjentów. Ubrani na czarno, ale cały czas pracują, czyli pomagają w sytuacjach kryzysowych. - Chcę państwa zapewnić, że protestu nie odczuwają pacjenci. Pracujemy normalnie, udzielamy pomocy – mówi Elżbieta Cieślak, rzecznik radomskiego pogotowia. Pacjenci protestu nie odczuwają, co więcej – pytani przez nas – solidaryzują się z ratownikami medycznymi. - Niech walczą o swoje wynagrodzenia. - Wydaje mi się, że te zarobki to za mało. Przecież oni jeżdżą na ratunek człowieka – mówią niektórzy pacjenci. Ratownicy chcą także upaństwowienia systemu ratownictwa medycznego, czyli wyeliminowania prywatnych podmiotów z rynku. Jednym z postulatów protestujących jest również przywrócenie trzyosobowych zespołów w karetkach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mieszkańcy protestują w sprawie programu drogowego

  Mieszkańcy ulic, które zakwalifikowano przez władze miasta do utwardzenia w tym roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego, a które później zostały z budżetu wyrzucone, protestują. A politycy przerzucają się winą. Platforma Obywatelska obwinia opozycję za to, że drogi nie zostaną utwardzone. Przewodniczący Rady Miejskiej przypomina natomiast, że PO także poparła budżet, z którego wyrzucono program drogowy prezydenta. Przewodniczący dodaje, że lista dróg do utwardzenia w tym roku jest otwarta.

 • Protest przeciwko S12

  Mieszkańcy gmin Kowala, Skaryszew i Sołtyków protestują przeciwko planom budowy przez ich tereny drogi ekspresowej S12. Ich zdaniem warianty przebiegu trasy, które proponuje GDDKiA spowodują wyburzenie kilkuset domów.

 • „Wielka zbiórka” z niewielką frekwencją

  Radomska Inicjatywa Kobieca we wtorek po południu zbierała podpisy pod projektem ustawy Kobiety 2017. Dziś w programie KK 13 w TV Dami Karolina Skowron z RIK tłumaczyła, jaki mają cel.

 • Nie dla reformy PiS

  Kolejny protest przeciwko przegłosowanym przez Sejm ustawom o sądownictwie. Tym razem manifestowała Radomska Inicjatywa Kobiet. Protest odbył się pod siedzibą radomskiego oddziału PiS.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej