Dzisiaj jest: 15 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

Będzie nadzwyczajna sesja o Air Show

wtorek, 30 maj 2017 14:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Prezydent Radosław Witkowski będzie prosił Radę Miejską o zgodę na współfinansowanie przez miasto organizacji Air Show. Radni o Air Show będę dyskutować w najbliższy czwartek, podczas nadzwyczajnej sesji.

Tego jeszcze w historii radomskiej edycji Air Show nie było. O organizacji imprezy dyskutować będą radni na nadzwyczajnej sesji. Choć w przeszłości radni pochylali się nad organizacją Air Show, to nigdy na sesji nadzwyczajnej. Ale sytuacja jest wyjątkowa. Do imprezy pozostały trzy miesiące, strona wojskowa ma problemy ze znalezieniem operatora finansowego, a umowa na organizację pokazów pomiędzy wojskiem a miastem nie została jeszcze podpisana. Udało się na razie uzgodnić wstępnie formułę organizacyjno-finansową tegorocznych pokazów. Wojsko oczekuje, że gmina dołoży się do organizacji sierpniowej imprezy. Dlatego prezydent Radosław Witkowski poprosił o zwołanie sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej w tej sprawie. - Poprosiłem przewodniczącego rady o zwołanie tej sesji. Poczekajmy na wystąpienie strony wojskowej i na propozycje ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej. Wtedy radni podejmą decyzję co dalej. To będzie ważna decyzja – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Jak wyliczył wstępnie Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta, na finansowy wkład własny miasta do organizacji Air Show potrzeba jednego miliona złotych. Prezydent właśnie podczas czwartkowej sesji, będzie prosił radnych o te pieniądze. Ale radni są ostrożni w deklaracjach co do tego, czy przychylą się do prośby prezydenta. - To jest najlepsze rozwiązanie, że koszty powinny być podzielone po połowie. Jeżeli jest strata, to połowę tej straty musi pokryć wojsko, a połowę miasto. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy tylko z budżetu miasta mieli dokładać pieniądze do Air Show – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu, radny PiS.
Ryszard Fałek, radny Wspólnoty Samorządowej także nie chce zbyt pochopnie niczego deklarować. - Będę pytał jakie było dotychczas wsparcie finansowe miasta i jaki był program. To będzie decydowało czy poprę, czy nie. Jeżeli w latach poprzednich było wsparcie finansowe, a program jakościowo był dobry i w tym roku ma być podobnie, to będę 'za'. Promocja Radomia przez Air Show jest nie tylko na skalę kraju – mówi Ryszard Fałek, radny Wspólnoty Samorządowej.
Kciuki za powodzenie tegorocznego Air Show trzyma były prezydent miasta, a dziś poseł PiS Andrzej Kosztowniak. Za jego kadencji odbyły się trzy edycje tej imprezy. - Wykładnikiem tego, czy w przyszłości będziemy mogli organizować tego typu imprezy jest to, co robimy na ostatniej imprezie. Myślę, że tegoroczne Air Show musi się po prostu udać. Trzymam mocno kciuki za prezydenta i za radnych, ale i za nas wszystkich, bo wszyscy w Radomiu bardzo mocno identyfikujemy się z tą imprezą – dodaje Andrzej Kosztowniak.
Sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej dotycząca organizacji w Radomiu Air Show odbędzie się w czwartek. Początek o godzinie 13.00.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej