Dzisiaj jest: 24 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Święto rodzin zastępczych

wtorek, 30 maj 2017 14:41
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 320 dzieci wychowuje się w rodzinach zastępczych i innych formach pieczy zastępczej w Radomiu. Dziś władze miasta dziękowały tym, którzy zdecydowali się na założenie rodziny zastępczej.

Pani Krystyna była jedną z osób, które we wtorek znalazły się w sali w kinie Helios. To tu zorganizowano święto rodzin zastępczych w Radomiu. Dziś kwiatami dziękowano im za trud wkładany każdego dnia. Mimo, że prowadzenie rodziny zastępczej, lub innej placówki w ramach pieczy zastępczej wiąże się z różnego rodzaju wyrzeczeniami, to ci, którzy się zdecydowali dziś nie żałują. Choć pani Krystyna długo się wahała. - To chyba się ze mną urodziło. Szkoda tylko, dziś po latach tak mogę mówić, że tak późno zaczęłam. Bardzo długo się zastanawiałam. Jeszcze po ukończeniu wszystkich kursów chyba dwa lata czekałam. Wówczas inspiracją stał się syn. To on nas namówił - wspomina Krystyna Grudzień, która w Radomiu prowadzi placówkę rodzinną nr 11.

Dziś pani Krystyna prowadzi placówkę dla siedmiorga dzieci w wieku od 4 do 17 lat. Stwarzam im dom i to jest najważniejsze – mówi. - Jeżeli ktoś mówi do moich dzieci, że mieszkają w rodzinie zastępczej, to one się na to nie godzą. Mówią, że mają rodzinę, że mają mamę i tatę i to jest najważniejsze – dodaje Krystyna Grudzień.

W Radomiu najpopularniejszą formą pieczy zastępczej jest rodzina zastępcza. Spokrewnionych rodzin zastępczych działa w mieście ponad 90. Niespokrewnionych – 35. Jest 5 rodzinnych domów dziecka i 13 zawodowych rodzin zastępczych. - Poszukujemy osób chętnych do tego, żeby powstały kolejne placówki. Także zapraszamy wszystkich, którzy maja duże serce, bo to praca 24 godziny na dobę – mówi Marcin Gierczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

Pani Krystyna z uśmiechem potwierdza. To praca 24 godziny na dobę, a potem można odpocząć – żartuje, ale też i absolutnie nie żałuje tego, że 10 lat temu zdecydowała się na założenie placówki zastępczej w Radomiu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Podsumowali „500 plus” na Mazowszu

  Blisko 21 tysięcy dzieci i ponad 14 tysięcy rodzin w Radomiu otrzymało wsparcie w ramach programu Rodzina 500 plus od początku jego funkcjonowania. Suma świadczeń wyniosła blisko 244 miliony złotych.

 • W MOPS dostępne już wnioski PFRON
  W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz na stronie ośrodka dostępne są już wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na rok 2018. Te wnioski przyjmowane będą od 2-go stycznia. .
 • Trwają wypłaty w programie 500 +

  Ponad 14 tysięcy wniosków o świadczenia w programie 500 plus wpłynęło już do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Ponad 10 tysięcy, tych, które wpłynęły w sierpniu, MOPS już rozpatrzył, wydał decyzje i wypłaca świadczenia.

 • Rusza program pomocy żywnościowej

  Program pomocy żywnościowej realizowany będzie po raz czwarty. Zgłoszenia przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Program współfinansowany jest przez Unię Europejską.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej