Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

O planie naprawczym szpitala na sesji sejmiku

poniedziałek, 29 maj 2017 17:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Plan naprawczy szpitala na Józefowie zaprezentowano niedawno na sesji sejmiku Mazowsza. Główne założenia to likwidacja łóżek i zwolnienia. Ale dziś nie wiadomo dokładnie w jakiej liczbie.

O bardzo trudnej sytuacji Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie informowaliśmy nie raz. Placówka co roku generuje straty na poziomie 15 milionów złotych. Szpital należy do sieci lecznic marszałkowskich. Władze samorządu przypominają, że każdego roku lecznica na Józefowie jest wspierana finansowano. Mimo tego wsparcia, dziura w budżecie nie zmniejsza się. - Zadłużenie, które od lat szpital zaciąga spowodowało, że zarząd stanął przed trudnym pytaniem: czy dalej generować dług, który mógłby doprowadzić do upadku placówki, czy przyjrzeć się bliżej szpitalowi – mówi Elżbieta Lanc, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Władze zdecydowały przyjrzeć się bliżej szpitalowi. Zleciły audyt. Po wynikach kontroli zarząd lecznicy opracował plan naprawczy. O jego głównych założeniach już informowaliśmy. To likwidacja części łóżek i zwolnienia. Ostatnio z planem zapoznawani byli radni sejmiku Mazowsza. - O tym jak będzie wyglądała liczba łóżek, nie wiadomo. Ale pewne jest, że szpital nie zrezygnuje z żadnego świadczenia – twierdzi Elżbieta Lanc.

Szpital na Józefowie znalazł się w planowanej przez rząd nowej sieci szpitali, jaką ma wprowadzać reforma służby zdrowia. Placówki opiekuńczo-lecznicze będą finansowane ryczałtem. Nowe zasady finansowania i funkcjonowania mają wejść – jak mówi Elżbieta Lanc – od września tego roku.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej