Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Wykaszają trawy

wtorek, 12 maj 2015 16:27
Dział: Wiadomości
Autor 

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozpoczął pierwsze w tym roku koszenie traw w mieście. Prace odbywać się będą wzdłuż 230 ulic w Radomiu.

 

To najwyższy czas, bo miasto trochę zarosło i nie wygląda estetycznie. Koszeniem trawy zajmują się dwie wyspecjalizowane firmy z Radomia. - Realizacja pierwszego zlecenia potrawa około 3 - 4 tygodni – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Koszona jest trawa rosnąca na pasach rozdzielających jezdnie, na terenach pomiędzy jezdniami a chodnikami, za chodnikami, a także na skarpach i w rowach odwadniających. - Mamy do skoszenia trawę rosnąca wzdłuż 230 ulic w całym mieście. To około 115 hektarów do skoszenia – dodaje Dariusz Dębski. Firmy Interbud i Carzoni umowę na koszenie trawy w Radomiu mają do końca tego roku. Przewiduje ona, że takich koszeń odbędzie się w sumie pięć.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • STOP pożarom traw

  Już ponad 200 razy radomscy strażacy wyjeżdżali w tym roku do pożarów traw. Nasilenie tego typu zdarzeń jest niepokojące. Nie skutkują apele i medialne kampanie „STOP pożarom traw”. W całym kraju strażacy gasili płonące trawy ponad 38 tysięcy razy. Niestety w wyniku tych pożarów zginęły 2 osoby.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej