Dzisiaj jest: 29 Maja 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria

Inwestycja zniszczy drzewa? Władze uspokajają

środa, 17 maj 2017 16:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Magistrat ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy placów zabaw na Plantach. Cześć mieszkańców obawia się, że w parku – w związku z budową - zostaną wycięte drzewa. Wiceprezydent Konrad Frysztak zapewnia, że tak nie będzie.

 

 

Ubiegłoroczna rewitalizacja Parku Planty kosztowała ponad 600 tysięcy złotych. Wymieniono nawierzchnię alejek oraz ławki, latarnie i kosze na śmieci. Była to pierwsza część rewitalizacji tego parku. Druga część obejmie budowę dwóch placów zabaw. - Po ubiegłorocznych pracach związanych z modernizacją oświetlenia i nawierzchni w osi głównej parku, przyszedł czas na place zabaw dla najmłodszych – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Place zabaw powstaną w pobliżu ulicy Kościuszki, w miejsce starego placu zabaw. - Ten plac zostanie zlikwidowany, a w jego miejsce powstanie teren zielony. Zamówienie uwzględnia budowę dwóch placów zabaw dla dzieci młodszych i starszych o nawierzchni poliuretanowej. Ta nawierzchnia jest bezpieczna nie tylko dla środowiska, ale także dla najmłodszych – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
Ale budowa nowych placów zabaw podzieliła mieszkańców Plant. Pojawiła się obawa, że inwestycja wymusi wycinkę drzew w parku. Wiceprezydent Konrad Frysztak uspokaja, że do wycinki drzew nie dojdzie. - Wszystkie drzewa są bezpieczne. Nie chcemy wycinać żadnego drzewa – mówi.
Kilka dni temu magistrat ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy tych inwestycji. Na oferty Urząd Miejski czeka do 26 maja. Zwycięzca przetargu będzie miał na wykonanie prac cztery miesiące.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Powstaną dwa nowe parki w Radomiu

  2 miliony złotych unijnego dofinansowania otrzyma Radom na budowę dwóch parków na Michałowie i Obozisku. Park na Michałowie powstanie do października tego roku. Natomiast na park na Obozisku będziemy musieli poczekać do października 2019 roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej