Dzisiaj jest: 29 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Grzeczność popłaca. Nagrody dla uprzejmych kierowców

środa, 17 maj 2017 16:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Dyplomy podziękowania oraz drobne upominki dostawali dziś kierowcy, którzy... byli uprzejmi dla innych. Organizatorzy akcji „Jestem uprzejmym kierowcą” przekonują, że na drodze pośpiech nie jest wskazany, a uprzejmość popłaca.

 

 

Ci, których zatrzymał ten specjalny patrol na ulicy Malczewskiego mogli być zaskoczeni. I byli. - Powiem szczerze: to bardzo pozytywne zaskoczenie - mówi
jedna z pań. - Nerwowe, zwłaszcza dla świeżych kierowców – zauważa inna pani.

Bo tym razem nie było mandatów, za to były dyplomy i podziękowania. W ten sposób organizatorzy akcji promują uprzejmość na drodze. - Zwracamy w ten sposób uwagę na pieszych, zwracamy uwagę na inne pojazdy, przez to na pewno wzrasta bezpieczeństwo. Ale również dzięki temu stoimy mniej w korkach. Niejeden z nas stał na drodze podporządkowanej, chciał się włączyć do ruchu, kierowcy nie wpuszczają, a i tak za chwilę zatrzymują się na światłach – tłumaczy Jarosław Kowalik z Radomskiego Samorządu Obywatelskiego, współorganizator akcji.

Organizatorzy przekonują zatem, że ustąpienie pierwszeństwa, wpuszczanie na tzw. suwak, poprawia bezpieczeństwo i rozładowuje korki. - Zmniejszmy trochę prędkość, dojedziemy na pewno, a wpuszczanie na tzw. suwak powoduje, że w mieście nie tworzą się korki, więc dojedziemy do celu szybciej – mówi Jarosław Stolarek, współorganizator akcji.

Nie bez przyczyny także na miejsce akcji organizatorzy wybrali ulicę Malczewskiego, u zbiegu z ulicą Stańczyka. - Tu mamy dwa przejścia dla pieszych, mamy możliwość zawrócenia dla kierowców, którzy chcą się włączyć do ruchu. Tu najlepiej widać, czy ktoś jest uprzejmy, czy nie – uważa Jarosław Kowalik.

Sami kierowcy, ci uprzejmi, też są przekonani o tym, że na drodze życzliwość, uśmiech i spokój są bardzo potrzebne. Chodzi o to, żeby zrozumieć innych. Kierowca dla kierowcy powinien być człowiekiem. - Zobacz pan, nieraz z bocznej uliczki ktoś chce wyjechać, wystarczy przyhamować, ktoś wjeżdża bez problemu. Jeden, drugi, trzeci. A tak się korki tworzą. I jeszcze udaje, że nie widzi, że ktoś wjeżdża – opowiada nam pan Jan, jeden z nagrodzonych za uprzejmość kierowców.

Uprzejmi kierowcy dostawali podziękowania, ale także drobne upominki – np. vouchery na przeglądy techniczne czy na wymianę opon.

Organizatorami akcji są Radomski Samorząd Obywatelski, Komenda Miejska Policji oraz portal radom.moto.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W niedzielę zagrzmią radomskie armaty

  W niedzielę 27 maja z okazji 513 rocznicy uchwalenia w Radomiu Konstytucji Nihil Novi, ponownie zagrzmią radomskie armaty, stojące przy ulicy Wałowej. Strzały z armat będą częścią pikniku historycznego, który odbędzie na skwerze Unii Polsko-Wileńskiej.

 • Bądź uprzejmym kierowcą. Nagrody za kulturę na drodze

  Kilkanaście osób nagrodzili organizatorzy akcji „Jestem uprzejmym kierowcą”. Akcja ma promować kulturalne i uprzejme zachowania na drodze.

 • Archeolodzy wrócą do Domu Wielkiego

  Za kilka dni rozpoczną się badania archeologiczne w obrębie Domu Wielkiego zamku królewskiego w Radomiu. Prace rozpoczną się jednocześnie w trzech miejscach i potrwają do jesieni tego roku.

 • Ruszają badania archeologiczne przy radomskim zamku

  Tuż po świętach wyburzone zostaną garaże przy zamku i rozpoczną się tam prace archeologiczne. A pod koniec maja na placu przy zamku staną dwie duże armaty.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej