Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Mityng gwiazd w Radomiu

środa, 17 maj 2017 15:56
Dział: Wiadomości
Autor 

Takiej imprezy sportowej w Radomiu jeszcze nie było. Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizować będą polscy mistrzowie, gwiazdy światowego formatu.

 

 

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gościli już uczestnicy dużych imprez lekkoatletycznych. Obiekt zyskał opinię nowoczesnego. Tartan jest tam przecież taki, jak podczas Mistrzostw Europy w Barcelonie. A skoro tak, to przyszedł czas na wyjątkowe zawody. Kibice obejrzą na przykład rzut dyskiem. I to w wykonaniu mistrza. Wystąpi Piotr Małachowski, wicemistrz olimpijski, który ma gotową receptę na dobre wyniki. - Jeżeli będzie dobry wiatr, to może po raz pierwszy w Polsce padnie wynik powyżej 70 metrów – mówi Piotr Małachowski, dwukrotny wicemistrz olimpijski.
W mityngu, zaplanowanym na 4 czerwca, wystąpią też m.in. Kamila Lićwinko w skoku wzwyż, ośmiusetmetrowiec Adam Kszczot, sprinterka Ewa Swoboda i kulomiot Konrad Bukowiecki. Takie zawody to szansa na pokazanie się radomskich lekkoatletów. - Wystąpią na pewno Aneta Rydz w skoku wzwyż oraz Kuba Smoliński i Piotr Szewczyk – zapowiada Zygmunt Malinowski, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.
Radomski płotkarz Piotr Szewczyk nie może doczekać się na występ w swoim mieście. Mimo, że walczy z kontuzjami.
- Mam z tym problemy, ale nie poddaję się. Może za kilka lat to ja będę gwiazdą – zastanawia się Piotr Szewczyk z klubu RLTL ZTE Radom.
Mityng rozpocznie się w niedzielę, 4 czerwca o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Talenty na bieżni i skoczni

  Ponad 200 dzieci wystartowało w zawodach na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Odbył się tam kolejny Czwartek Lekkoatletyczny.

 • Mityng Gwiazd w mistrzowskiej obsadzie

  Polscy mistrzowie świata w sztafecie będą gwiazdami mityngu lekkoatletycznego w Radomiu. W zawodach wystąpią też znani reprezentanci innych krajów.

 • Mityng pełen gwiazd już w niedzielę

  To ma być wyjątkowa impreza sportowa. Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystąpią gwiazdy lekkiej atletyki. Dobre wyniki i emocje są gwarantowane – zapewniają organizatorzy.

 • Są obiekty, nie ma tyczki. Niewykorzystane możliwości

  Choć stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji powstał w 2012 roku, to wciąż obiekt nie jest w pełni wykorzystywany. Radomska młodzież nie nie może uprawiać sztandarowych dla Polski konkurencji lekkoatletycznych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej