Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Zarzut podwójnego morderstwa dla Macieja S.

poniedziałek, 15 maj 2017 16:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Maciej S. usłyszał zarzut podwójnego morderstwa ze szczególnym okrucieństwem w związku z zabójstwem, do którego doszło na osiedlu Gołębiów 2. W mieszkaniu znaleziono zwłoki 30-letniej kobiety i jej niespełna półtorarocznego synka.

 

 

Maciej S. został zatrzymany kilka godzin po zdarzeniu. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta i mężczyzna bardzo dobrze się znali. Żyli w konkubinacie. - Strony żyły w nieformalnym związku. Rozstali się w 2015 roku i kobieta wróciła do Radomia. Była wtedy w ciąży. W styczniu 2016 roku urodziła dziecko. Złożyła do sądu rodzinnego wniosek o ustalenie ojcostwa – mówi prokurator Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.
Sprawa ojcostwa nie została jeszcze ustalona, ale sąd na czas trwania procesu zobowiązał Macieja S. do płacenia na utrzymanie dziecka. 12 maja mężczyzna pojawił się w domu swojej konkubiny Pauliny K. W mieszkaniu doszło do rozmowy między poszkodowaną a podejrzanym. - W trakcie tej rozmowy, tak właściwie bez powodu, podejrzany zaczął atakować kobietę zadając jej kilkanaście ciosów nożem w okolice szyi i w klatkę piersiową. Ranione zostało także dziecko kilkoma ciosami w okolice szyi – dodaje prokurator Małgorzata Chrabąszcz.
Mężczyzna – jak ustalono w wyniku sekcji zwłok – zadał kobiecie około 30 ciosów nożem. Dziecku zadał dwa. Paulina K i jej półtoraroczny synek Miłosz K. w wyniku odniesionych ran zmarli na miejscu. - Podczas oględzin wykonanych w mieszkaniu niedługo po zdarzeniu, biegły sądowy stwierdził, że liczne rany kłute zadane nożem spowodowały masywny krwotok, w skutek czego nastąpił zgon obu osób – mówi prokurator Małgorzata Chrabąszcz.
W związku z tą sprawą policja zatrzymała także jeszcze jednego mężczyznę. Po przesłuchaniu został zwolniony do domy. Okazało się, że nie ma związku z tym zdarzeniem. Decyzją sądu Maciej S. został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • Był świadomy kiedy zadawał ciosy

  Maciej S., który w maju ubiegłego roku zamordował swoją byłą partnerkę i jej półtorarocznego synka był poczytalny w chwili dokonywania zbrodni. Taka opinię przesłani do radomskiej prokuratury biegli.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej