Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Rozpoczęło się głosowanie na budżet obywatelski

poniedziałek, 15 maj 2017 16:11
Dział: Wiadomości
Autor 

Od dziś można głosować na projekty zgłoszone do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. W tym roku na karcie do głosowania jest 185 projektów.

 

 

Zagłosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego można w kilku stałych punktach, między innymi w urzędzie miejskim. - W referacie komunikacji społecznej, w centrum obsługi mieszkańca - informuje
Mateusz Tyczyński, dyr. Kancelarii Prezydenta Radomia. - Głosować można także w Centrum Organizacji Pozarządowych – tam do godz. 19.00. Także w biurze Rady Miejskiej. Oczywiście zachęcamy do oddania głosu przez internet: www.konsutacje.radom.pl – dodaje dyrektor.

Wypełnione karty będzie można wrzucać także do mobilnych urn. Magistrat czeka na wnioski od zainteresowanych wypożyczeniem. W roku ubiegłym z tej możliwości skorzystano ok. 200 razy. Zagłosować można nawet na wszystkie projekty. Nie ma tu ograniczeń. Każdy pomysł można ocenić w skali od 1 do 3. - To jest święto społeczeństwa obywatelskiego. Ta edycja jest rekordowa, na liście znalazło się 185 projektów, to znacznie więcej niż rok temu – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Władze miasta dziękują wszystkim wnioskodawcom i zachęcają ich do promowania swoich projektów. - Można w wydziale promocji pobrać szablony ulotek, które mogą pomóc w promocji. Są one darmowe – informuje Mateusz Tyczyński.

Głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego potrwa do 14 czerwca. Na budżet obywatelski 2018 władze Radomia przeznaczyły 4 miliony 800 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2019

  Na karcie do głosowania znajduje się rekordowa liczba 205 projektów zgłoszonych przez samych radomian. W obszarze ogólnomiejskim do podziału jest 1,2 mln złotych, natomiast w każdym z pięciu obszarów lokalnych oraz w obszarze instytucjonalnym, który jest w tym roku nowością zarezerwowano po 600 tys. złotych. Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16 rok życia. Głosujący mogą ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów, przyznając punkty od 1 do 3.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Radom uczci wstąpienia Polski do UE

  Rozdawanie biało-czerwonych flag, konkursy i wspólne odśpiewanie „Ody do radości” - tak w Radomiu we wtorek 1 maja zostanie uczczone nie Święto Pracy, a 14 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej