Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Jaworze Soleckim

sobota, 13 maj 2017 15:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Blisko 150 odblasków rozdali przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, policji i urzędu Marszałkowskiego w szkole w Jaworze Soleckim.

 

 

O to, aby akcja Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny, przyjechała także do szkoły w Jaworze Soleckim zabiegali szefowie tej placówki. - Ta dzisiejsza kampania, to spotkanie, kapitalnie wpisuje się w wychowanie komunikacyjne. To jedno z głównych zadań, jakie realizują nasze szkoły – mówi Paweł Niedziela, dyrektor Zespołu Szkół w Jaworze Soleckim.

W Zespole Szkół w Jaworze uczy się 150 dzieci. Wszyscy dostali odblaski. - Prewencji nigdy za wiele, nigdy za wiele prelekcji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród młodzieży. To jest bardzo ważne – uważa Mariusz Strąk, wójt gminy.

Jak zauważa wójt, przez dzieci akcja dociera także do dorosłych. I im też przypomina, że na drodze warto zachować ostrożność. O potrzebie tego typu akcji przekonany jest także starosta lipski. - Coraz większa grupa dzieci i dorosłych jest przekonana, że należy używać kamizelek i odblasków, które są noszone przy tornistrze, na ramieniu czy na nodze. To naprawdę bardzo wiele daje – mówi Roman Ochyński, starosta lipski.

Przy okazji akcji w szkole w Jaworze odbył się egzamin na kartę rowerową. - Bardzo nam zależy na tym, aby wspomóc tę szkołę. Ten dzisiejszy egzamin na kartę rowerową też będzie bardziej urozmaicony, dzięki temu, że dostarczyliśmy tu taki rowerowy tor przeszkód. To szkoła, którą chcieliśmy wyróżnić w ten sposób – mówi Zbigniew Mazurkiewicz, wicedyrektor radomskiego WORD.

Jeszcze w tym miesiącu akcja Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny odwiedzi kilka szkół. Potem wakacyjna przerwa. Akcja wróci jesienią.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Odblaski trafiły do uczniów PSP nr 1 w Radomiu

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Jesteś widoczny z WORD

  Ponad stu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

 • Odblaski ratują życie

  Radomski WORD przekonuje, że warto nosić odblaski. Bo odblaski poprawiają bezpieczeństwo. Akcje „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” oraz „Wyprawka dla pierwszaka” to kontynuacje działań, które prowadzone były także w roku ubiegłym.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej