Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Adam Struzik: Pomysły PiS zaszkodzą Mazowszu

piątek, 12 maj 2017 16:22
Dział: Wiadomości
Autor 

„PiS niepotrzebnie straszy mieszkańców województwa mazowieckiego pomysłami innego podziału Mazowsza niż podział statystyczny” - tak marszałek Mazowsza komentuje pomysły nowego podziału kraju.

 

 

Korektę reformy administracyjnej z 1998 roku – jeżeli najbliższe wybory parlamentarne zakończą się podobnym wynikiem jak te z 2015 roku – zapowiada Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Według szefa MSWiA wspomniana reforma została przeprowadzona – jak się wyraził - wysoce niefortunnie. Deklarację Ministra Błaszczaka krytykuje Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Przydałoby się, żeby tam ustalono jakąś jednolitą doktrynę w tej sprawie, żeby już nie straszyć ludzi i nie grozić rozbiorem Mazowsza, które byłoby totalnie szkodliwe zwłaszcza dla mieszkańców. Warszawa zawsze sobie poradzi. Natomiast my będziemy mieli olbrzymie problemy z egzystencją. Problemy z utrzymaniem naszych instytucji. Nie tylko wojewódzkich, ale także powiatowych i gminnych – mówi Adam Struzik, marszałek Mazowsza.
Z kolei Marcin Wajda, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich w urzędzie marszałkowskim w Warszawie, plany MSWiA nazywa politycznymi. - Marszałek Struzik osobiście zaangażował się w podział statystyczny województwa. Udało się to zrobić. Dzięki temu środki europejskie mogą być podzielone na biedniejszą i bogatszą część województwa osobno – dodaje Marcin Wajda, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich.
Przypomnijmy. Komisja Europejska zgodziła się na statystyczny podział województwa mazowieckiego na dwa regiony. Pierwszy ma objąć Warszawę z dziewięcioma powiatami. Drugi stworzy postała część województwa mazowieckiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zainwestują w rozwój szkół zawodowych

  Prawie 16 milionów złotych otrzyma blisko 30 szkól zawodowych z Radomia i powiatu radomskiego na staże i praktyki oraz na wyposażenie pracowni i atrakcyjne zajęcia lekcyjne. Wszystko w ramach mazowieckiego programu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

 • Policjant pierwszego kontaktu

  Starszy sierżant Przemysław Kowalczyk z komisariatu na Prędocinku, został Dzielnicowym Roku 2017 w Radomiu. To prestiżowy tytuł podkreślają policjanci. Świadczy o zaufaniu mieszkańców do danego funkcjonariusza.

 • 11 milionów na drogi

  Kolejne pieniądze z samorządu województwa mazowieckiego na powiatowe drogi. 11 milionów trafi w okolice Mszczonowa.

 • Co wiemy o Mazowszu? Będą lekcje w szkołach

  O regionalnych przysmakach mazowieckich, o historii województwa, jego geografii, o tym, co warto tu zobaczyć będą mogli dowiedzieć się uczniowie podczas „Lekcji o Mazowszu”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej