Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Mity i rzeczywistość radomskiego lotniska

czwartek, 11 maj 2017 14:59
Dział: Wiadomości
Autor 

„Lotnisko cywilne w Radomiu. Mity a rzeczywistość” - taki tytuł nosił wykład, który w auli Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego wygłosiła Dorota Sidoroko, prezes spółki Port Lotniczy Radom.

 

 

Wykład Doroty Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom miał charakter otwarty. - Pomysł zrodził się już dawno, ponieważ każdy wydział ma obowiązek wpisania interesariuszy zewnętrznych. I postanowiliśmy do tej grupy zaprosić firmy prężnie działające na rynku radomskim. Uważamy, że radomski port lotniczy jest właśnie taką firmą – mówi profesor Marcin Chrzan, dziekan Wydziału Transportu i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.
W auli Wydziału Transportu i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego zasiedli m.in. pracownicy i studenci wydziału. - Mówiłam przede wszystkim o lotnisku. O tym jak ono wygląda, jak funkcjonuje i jakie są plany na przyszłość. Uważam, że studenci, jak i mieszkańcy Radomia nie wszystko wiedzą na temat naszego lotniska – mówi Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom.
Dorota Sidorko swoim wykładem, zainaugurowała cykl spotkań studentów i pracowników Wydziału Transportu i Elektrotechniki z przedstawicielami firm, które wpisują się w specyfikę Wydziału Transportu radomskiej uczelni.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej