Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Kolejna stacja bazowa w systemie Roweru Miejskiego

środa, 10 maj 2017 15:15
Dział: Wiadomości
Autor 

Przy hipermarkecie E'Leclerc otwarta została kolejna stacja bazowa Radomskiego Roweru Miejskiego. E'Leclerc jest pierwszą prywatną firmą, która włączyła się w system.

 

 

System roweru miejskiego uruchomiony został w Radomiu 1 kwietnia. Wówczas było to 25 stacji bazowych. Od samego początku miasto zachęcało prywatne firmy, żeby też przyłączały się do tego systemu. - Firma E'Leclerc jest pierwszą firmą prywatną, która zdecydowała się z nami budować system radomskiego roweru miejskiego. E'Leclerc zdecydował o zakupie jednej stacji roweru miejskiego i dziesięciu rowerów – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

E'Leclerc sfinansował zakup 10 rowerów. Stacja bazowa przy markecie ma 15 miejsc. Jak podkreśla Angelique Renard-Chardin, firma E/Leclerc, choć rodowód swój ma francuski, to firma radomska, zarejestrowana w Radomiu, tu płacąca swoje podatki. - Może nie jesteśmy radomianami od długiego czasu, bo od dziewięciu lat, ale czujemy się częścią tego miasta – zapewnia Angelique Renard-Chardin, współwłaściciela hipermarketu E'Leclerc.

E'Leclerc także mocno wspiera radomski sport, jest sponsorem drużyn. Promuje także aktywność wśród mieszkańców, np. wspiera akcję zarolkujemy Radom. Stąd także decyzja o włączeniu się w system radomskiego roweru miejskiego. - Bardzo dziękuję miastu za pomysł, bo jest to fantastyczna rzecz dla wszystkich młodych, i nie tylko młodych ludzi. Sport jest przyszłością, bo dzisiaj wszyscy żyjemy „na szybko” - uważa Angelique Renard-Chardin.

Miasto zachęca i namawia kolejne firmy. System jest otwarty. - Wystarczy że podpiszą umowę z firmą Nextbike Polska, zapłata w formie miesięcznej albo ryczałtem za cały okres trwania umowy i w trzy tygodnie stacja jest zmontowana i włączona do systemu – mówi Grzegorz Janduła, szef MOSiR.

Wraz z tą, uruchomioną przy hipermarkecie E'Leclerc, teraz w systemie Radomskiego Roweru Miejskiego działa 26 stacji bazowych. Mieszkańcy mogą korzystać z 265 rowerów. Od początku działania systemu, czyli od 1 kwietnia rowery były wypożyczane 28 tysięcy razy. To dużo wypożyczeń, choć do tej pory pogoda nie była sprzyjająca.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej