Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Szkody naprawione. Wandale nieznani

środa, 10 maj 2017 15:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Zakład Usług Komunalnych naprawił już uszkodzenia w Parku Planty do jakich doszło podczas minionego weekendu. Nieznani sprawcy wyrwali drzewka, stojaki rowerowe i uszkodzili kosze na śmieci.

 

Rewitalizacja Parku Planty została przeprowadzona jesienią ubiegłego roku. W ramach rewitalizacji powstała nowa nawierzchnia na odcinku od ulicy Sedlaka do ulicy Traugutta, ustawiono nowe ławki, latarnie i kosze na śmieci. Niestety, podczas minionego weekendu nieznani sprawcy uszkodzili infrastrukturę parku. - Wyrwane zostały 4 drzewka. Połamano paliki, kosze na śmieci i wyrwano stojaki rowerowe – mówi
Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Zakład Usług Komunalnych, który sprawuje nadzór nad radomskimi parkami, powstałe szkody już zdążył naprawić. - Drzewka nie miały uszkodzonego systemu korzeniowego. Liczymy na to, że nie uschną i przyjmą się z powrotem – dodaje wiceprezydent Frysztak.
Rewitalizacja Parku Planty kosztowała ponad 600 tysięcy złotych. Prace wykonała radomska Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana”. Pieniądze pochodziły z budżetu miasta.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Powstaną dwa nowe parki w Radomiu

  2 miliony złotych unijnego dofinansowania otrzyma Radom na budowę dwóch parków na Michałowie i Obozisku. Park na Michałowie powstanie do października tego roku. Natomiast na park na Obozisku będziemy musieli poczekać do października 2019 roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej