Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Wojska Obrony Terytorialnej przetestują karabinek MSBS

wtorek, 09 maj 2017 16:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Karabinek MSBS (Modułowy System Broni Strzeleckiej) produkowany w radomskiej Fabryce Broni trafi do Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. WOT przeprowadzi jego testy bojowe

 

 

W lutym podczas spotkania z polskimi producentami broni w Warszawie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz deklarował, że tworzone Wojska Obrony Terytorialnej będą wyposażone w broń kupowaną u polskich producentów, między innymi w Radomiu. - My nie chcemy kupować na świecie, chcemy kupować w Radomiu, Tarnowie, w polskich zakładach. Ale polskie zakłady muszą te produkty dostarczać w odpowiedniej ilości i o odpowiedniej jakości i jeszcze w odpowiednim czasie, za odpowiednią cenę – mówi Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej. Fabryka Broni w Radomiu dla tworzonych brygad Wojsk Obrony Terytorialnej ma w swojej ofercie karabinek Beryl oraz karabinek MSBS, który nie trafił jeszcze do polskiej armii, a jest tylko na wyposażeniu Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. - Cały czas prowadzimy prace. Badania wstępne zostały zakończone. Teraz Fabryka Broni będzie przystępowała do badań kwalifikacyjnych – mówi Adam Suliga, prezes Fabryki Broni w Radomiu. Zanim radomski MSBS trafi w ręce polskiego żołnierza jako pełnowartościowa broń, jego test przeprowadzi tworzona w Rzeszowie 3 Podkarpacka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej. - Moim marzeniem byłoby żeby w pierwszej kolejności oddziały operacyjne zostały wyposażone w tę innowacyjną broń. Ale oczywiście brygada podkarpacka WOT, która ma testować przydatność karabinka MSBS jest również ważna – mówi Wojciech Skurkiewicz, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, poseł PiS. Poseł Skurkiewicz nie obawia się, że decyzja o przekazaniu do testów tak nowoczesnej broni jaką jest MSBS obronie terytorialnej, a nie wojskom operacyjnym będzie przyczyną konfliktów na linii WOT – wojska lądowe. - Wojsko jest jednym mechanizmem i organizmem. Wiadomym jest, że musimy unowocześniać armię w wielu zakresach i elementach także broni strzeleckiej. MSBS to jeden z elementów, Za chwilę będziemy mieć pistolet Ragun, który mam nadzieję będzie wchodził na wyposażenie polskiego wojska – dodaje poseł PiS. Dla Fabryki Broni w Radomiu testy bojowe karabinka MSBS przez brygadę WOT to szansa na przyśpieszenie zamówienia karabinka przez polską armię oraz szansa na zamówienia zagraniczne. - Bardzo istotnym elementem konstrukcji broni są zgłaszane uwagi przez jej użytkowników. Te uwagi pomogą nam wprowadzić ewentualne, drobne korekty w konstrukcji – dodaje Adam Suliga. 3 Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej będzie testować MSBS w układzie klasycznym z czterema magazynkami oraz przyrządami celowniczymi. Testy mają potrwać 3 miesiące.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej