Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

L. Ruszczyk: „Nie będzie budowy drogi ekspresowej S12”

poniedziałek, 08 maj 2017 16:33
Dział: Wiadomości
Autor 

Budowa drogi wypadła z programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Taką informację otrzymał z Ministrostwa Infrastruktury i Budownictwa Leszek Ruszczyk, radomski poseł PO.

 

 

Budowa drogi S12 została wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023 z perspektywą do 2025 roku. Na razie wiadomo tyle, że droga ekspresowa S12 ma w założeniu połączyć Piotrków Trybunalski ze wschodnią granicą Polski. O stan prac przy budowie drogi S12 zaniepokojone jest Stowarzyszenie Jednostek Samorządu Terytorialnego na rzecz Budowy Drogi Ekspresowej S12.

W marcu tego roku Leszek Ruszczyk, radomski poseł Platformy Obywatelskiej, złożył interpelację, w której zapytał ministra infrastruktury i budownictwa o stan prac przy budowie tej drogi. Odpowiedzi udzielił Jerzy Szmit, podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury. - Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023, w ramach którego miała być budowana droga S12, zostanie zmieniony. Niestety, droga S12 nie znajdzie się już w tym programie – mówi Leszek Ruszczyk.
Jak dodaje poseł, ministerstwo infrastruktury nie rozstrzygnęło przetargu na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla projektu budowy drogi S12. - Zespoły analityczne doszły do wniosku, że będą inwestować tam, gdzie nie trzeba rezerwy terenu, gdzie nie trzeba poświęcać pieniędzy na nowe przebiegi dróg – dodaje poseł Ruszczyk.
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa informuje także, że konieczne są zmiany w Programie Budowy Dróg Krajowych ze względu na zbyt niskie środki finansowe przeznaczone na realizację programu. Rada Ministrów przeznaczyła 107 miliardów złotych, a potrzeba blisko 200 miliardów.

Droga ekspresowa S12 ma mieć ponad 300 kilometrów długości. Część trasy ma przebiegać przez Radom. Chodzi o dwa odcinki: od granicy województwa łódzkiego do Radomia i od Radomia do Puław.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej