Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Motoserce. Motocykliści dzieciom

sobota, 09 maj 2015 16:39
Dział: Wiadomości
Autor 

Wszystkie pomysły wypaliły, zbiórka krwi już jest rekordowa. Dziś na ulicy Żeromskiego i w parku Kościuszki motocykliści zorganizowali akcję Motoserce.

Motoserce to ogólnopolska akcja. W większości miast odbyła się pod koniec kwietnia. Radomscy organizatorzy zdecydowali o jej przełożeniu – na 9 maja. Chodziło głównie o niepewną kwietniową pogodę. I mieli rację.

- Jest niesamowicie, przede wszystkim jest pogoda, wielkie dzięki dla wszystkich rodzin, że przyszły, dla wszystkich mediów, że nas promowały, aż brak mi słów – mówi Igor Witczak z klubu motorowego The Irons MC.

W tym roku organizatorzy odeszli też od formuły koncertów. Uznali, że skoro akcja ma na celu zbiórkę krwi dla dzieci, to i sama impreza powinna być adresowana do dzieci. I ich rodziców. W ten sposób powstał wielki rodzinny piknik. - Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom ludzi. Skoro motocykliści dzieciom, to dzieciom. I dlatego odeszliśmy od sceny, od zespołów, od kapel, które nie ściągały takiej rzeszy ludzi jaką widzimy tu teraz – mówi Robert Sznajder z klubu The Irons MC.

Kolejki ustawiały się do wielkich dmuchanych zabawek, tłumy małych wodzów chciały oglądać motory. Starsi sprawdzali swoją tężyznę fizyczną, młodsi testowali nieco mniejsze jednoślady. Kolejki także do autobusu, w którym była prowadzona zbiórka krwi. - Do tej pory, a jest dopiero godzina 14.00, mamy zebrane 56 litrów krwi – mówi Igor Witczak.

Motoserce to także akcja propagująca bezpieczeństwo na drodze. - Moda motocyklowa cały czas się rozwija, oby z głową. Tę imprezę robimy też po to, żeby pokazać mieszkańcom, że jesteśmy normalnymi ludźmi, normalnymi użytkownikami dróg, a nie, jak to czasem o nas mówią, szaleńcami – mówi Robert Sznajder.

Jak szacują organizatorzy, w radomskiej akcji, zwłaszcza w paradzie i pokazach motocykli, wzięło udział do tysiąca maszyn. To bardzo dużo. Dlatego już teraz organizatorzy zapowiadają, że przyszłoroczne Motoserce odbędzie się w podobnej formule. Bo po prostu taka właśnie – sprawdza się.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zabytkowe motocykle w Głowaczowie

  Ponad 40 ekip z zabytkowymi motocyklami zjechało w ten weekend do Głowaczowa. Rajd zorganizowano po raz pierwszy. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

 • Centrum Krwiodawstwa apeluje o krew

  Mówiliśmy o tym na początku lipca, ponawiamy apel teraz, choć sytuacja poprawiła się. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o oddawania krwi. Najbardziej potrzebne są grupy minusowe.

 • Bardzo mało krwi w radomskim centrum. Apel o pomoc

  Sytuacja w radomskim banku krwi jest zła. Centrum krwiodawstwa apeluje o pomoc. Jeśli sytuacja się nie poprawi, nie będziemy mieli czym ratować życia – mówią pracownicy radomskiej stacji krwiolecznictwa.

 • Za tydzień Motoserce

  Po raz kolejny radomskie kluby motocyklowe organizują akcję MotoSerce. To zbiórka krwi dla ofiar wypadków drogowych. Akcja odbędzie się za tydzień. Jej patronem jest Telewizja Dami

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej