Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Bez tłumów, ale kolejki były. Ostatni dzień składania PIT-ów

wtorek, 02 maj 2017 15:31
Dział: Wiadomości
Autor 

2 maja to ostatni dzień składania zeznań podatkowych. W radomskich urzędach skarbowych nie było tłumów, ale z każdą minutą kolejki stawały się coraz dłuższe.

 

I Urząd Skarbowy w Radomiu, godzina 9.30. 2 maja, czyli ostatni dzień składania deklaracji podatkowych. O tej porze w „skarbówce” na ul. Zbrowskiego wielkich tłumów nie było. W porównaniu z piątkiem na przykład, było spokojnie – mówili interesanci. - Ostatnio byłam tu w piątek i była straszna kolejka. Aż do drzwi sięgała – opowiada nam jedna z interesantek.
Niemniej z każdą minutą interesantów przybywało. Dlaczego czekali do ostatniego dnia? Odpowiedzi były różne. - Akurat taka sytuacja wyszła, ale cieszę się, że urząd jest czynny. Wszystko sprawnie idzie – mówi nam jedna z pań uzupełniająca formularz w I US.

W II Urzędzie Skarbowym kolejki ok. godz. 10.00 były dłuższe. Niektórzy specjalnie czekali na ten właśnie, ostatni dzień. - Jak trzeba zapłacić to czekamy. - No, jak mam płacić to po co się spieszyć – mówili.
Choć nie wszyscy składali deklaracje. Niektórzy mieszkańcy musieli złożone już wcześniej PIT-y poprawić lub uzupełnić. - Ja dostałem wezwanie, bo się pomyliłem przy odpisywaniu 1 % i muszę poprawić. - Ja tylko zaświadczenie doniosłam – wyjaśniali. Byli też i tacy, którzy przekonywali, że nie zwlekaliby do ostatniego dnia. Ale nie mieli wyjścia. - Mieliśmy taką sytuacje, że potrzebne nam było zaświadczenie z Norwegii i długo czekaliśmy na zeznanie od norweskiego pracodawcy – opowiada jedna z pań spotkana w I US.

Jak informowali nas rzecznicy urzędów skarbowych w Radomiu – to stan na piątek, 28 kwietnia - do I urzędu wpłynęło ok. 73 tysięcy zeznań podatkowych na 80 tysięcy spodziewanych. Do II urzędu skarbowego - ok. 58 tysięcy na 64 tysiące spodziewanych. Ponad połowa podatników rozliczających się w radomskich skarbówkach złożyła zeznania przez internet, ponad połowa także zdecydowała się odpisać 1 % swojego podatku, przekazując tym samym w sumie blisko 4 miliony złotych na konta organizacji pożytku publicznego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Format JPK, czyli ułatwienia dla przedsiębiorców

  Od lipca 2016 roku w Polsce istnieje obowiązek przekazywania danych podatkowych i księgowych w formacie Jednolitego Pliku Kontrolnego. Od stycznia tego roku ten obowiązek mają także mikroprzedsiębiorcy.

 • Zostaw 1% w Radomiu

  Ruszyła kampania „Zaprocentuj dla Radomia”. Jej celem jest zachęcanie radomian do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz radomskich organizacji pożytku publicznego. Takich organizacji w mieście jest 51.

 • Urzędnicy jak ochraniarze. Strzegą budynków

  Urzędy Skarbowe na Mazowszu są w nocy chronione przez...urzędników, a nie zewnętrzne agencje ochrony. Taka sytuacja ma miejsce także w dwóch Urzędach Skarbowych w Radomiu.

 • Przybywa milionerów w Radomiu

  Radom się bogaci. Zarówno w I jak i w II Urzędzie Skarbowym liczba osób, które wykazały dochód powyżej 1 miliona złotych jest wyższa niż w roku poprzednim.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej