Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

„Zielony testament”. Ponad 40 drzew na Ustroniu

sobota, 29 kwiecień 2017 16:58
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 40 drzew posadzonych zostanie w parku na Ustroniu, przy oczku wodnym. W ten sposób rodzina oraz władze miasta kontynuują inicjatywę, jaką kilkanaście lat temu rozpoczął Edward Śpiewak.

 

Co roku na osiedlu Ustronie wiosną, z inicjatywy mieszkańca tego osiedla Edwarda Śpiewaka, sadzone były drzewa. W tym roku też, choć pan Edward zmarł na początku stycznia. - Tata zmarł składając kolejny wniosek do budżetu partycypacyjnego miasta. Jest nam ogromnie miło, że miasto w ten sposób się zachowało. Jesteśmy wzruszeni, że pan prezydent był uprzejmy w tak piękny sposób wystąpić do mamy z tym listem zapraszającym nas, więc oczywiście wszyscy się tu stawiliśmy. Mam nadzieję, że tata jest tu gdzieś nad nami i patrzy – mówi Grzegorz Śpiewak, najstarszy syn Edwarda Śpiewaka.

Pan Edward patrzy, bo to było jego marzenie: żeby na osiedlu było jak najwięcej zieleni. Żeby mieszkańcom żyło się milej. - Tata napisał do mnie ostatniego mejla, który przyszedł dzień przed śmiercią, i w mejlu napisał właśnie, że jego marzeniem jest, żeby przez kolejne dziesięć lat posadzić tych drzew jeszcze kilkaset. I że to będzie taka rzecz, którą on zostawi swoim dzieciom, wnukom i miastu – mówi Grzegorz Śpiewak.

Dlatego władze Radomia postanowiły kontynuować, wspólnie z rodziną pana Edwarda, zapoczątkowaną przez niego akcję. - Cieszę się, że dzisiaj, choć pana Edwarda już nie ma z nami, możemy wspólnie to dzieło kontynuować, i kontynuować to marzenie pana Edwarda – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Władze miasta nacisk kładą właśnie na „kontynuować wspólnie”. - Cieszę, się, że wspólnie mogliśmy wypełnić ostatnią wolę pana Edwarda, i wierzę, że nadal będziemy mogli rozwijać i rozbudowywać park - zapewnia Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

W ramach tegorocznej akcji dziś posadzone zostało 10 drzew. - Pan prezydent posadził wspólnie z rodziną pana Śpiewaka dąb. Docelowo tu, w tym miejscu, pojawią się 42 sadzonki drzew: liściastych, owocowych, ale również i iglastych – mówi Marcin Gutkowski z Zakładu Usług Komunalnych.

Do akcji może włączyć się każdy. Nie tylko, tu, na Ustroniu. To rodzaj wspomnienia o społeczniku, dla którego najważniejsza była troska o komfort życia następnych pokoleń. I te pokolenia tę myśl starają się rozwijać. - Prosiliśmy też zresztą na pogrzebie wszystkich licznie wtedy zgromadzonych przyjaciół, rodzinę, żeby w rocznicę śmierci taty zamiast jakieś inne gesty wykonywać, po prostu żeby każdy posadził drzewko i w ten sposób o nim pomyślał - mówi Grzegorz Śpiewak, syn pana Edwarda.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Powstanie nowa kładka nad ulicą Osiedlową

  Cztery oferty wpłynęły na przetarg dotyczący budowy kładki nad ulica Osiedlową. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Budowa nowej kładki ma zakończyć się jesienią tego roku.

 • Magistrat: w Radomiu nie ma problemu z odbiorem śmieci

  Śmierdzący i nieestetyczny problem pojawił się na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie” tuż po świętach Bożego Narodzenia. Góra odpadów przez kilka dni zalegała w jednym ze śmietników przy ulicy Cisowej.

 • Kładka na Sandomierskiej z opóźnieniem

  W drugiej połowie października – jak deklaruje MZDiK – kładka na ulicy Sandomierskiej zostanie oddana do użytku. Opóźnienie jest spowodowane problemami wykonawcy z ustawieniem pochylni dla osób niepełnosprawnych

 • Radom po deszczu. Nieprzejezdny tunel, ulice pod wodą

  Zalane ulice, piwnice, posesje i pola. Tak wyglądał Radom i powiat radomski po czwartkowej ulewie. Nieprzejezdny był tunel w ul. Grzecznarowskiego. Na ul. Sandomierskiej zalało piwnice. Znów zalana była także ul. Sołtykowska.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej