Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Umowa na Air Show dopiero w maju

piątek, 28 kwiecień 2017 15:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Wbrew zapowiedziom, nie uda się do końca kwietnia podpisać umowy na organizację w tym roku Radomiu Air Show. Umowa ma zostać podpisana po majowym weekendzie.

 

W połowie kwietnia prezydent Radosław Witkowski, zniecierpliwiony tym, że do tej pory umowa na organizację tegorocznego Air Show w Radomiu nie została podpisana, podał graniczny termin podpisania tej umowy. Mówił o końcu kwietnia. - Nie jest to komfortowe i korzystne, że termin podpisania tej umowy tak się wydłuża – mówi Radosław Witkowski.
Ale już wiadomo, że umowy ze stroną wojskową nie uda się podpisać do końca kwietnia. - Nie podpisaliśmy umowy na organizację Air Show, ponieważ projekt umowy otrzymaliśmy od wojska we wtorek. Ten projekt analizowany jest przez prawników i mam nadzieję, że najbliższe dni spowodują uzgodnienie stanowiska i podpisanie umowy – dodaje prezydent.
Zanim Radosław Witkowski podpisze umowę, będzie chciał – jak mówi - poznać szczegóły imprezy. - Poproszę stronę wojskową o przedstawienie ramowego programu pokazów. Nie możemy pozwolić na to, żeby te pokazy były gorsze od tych w latach poprzednich. Air Show to poważna marka i impreza, która promuje Radom w Europie – mówi prezydent.

Biuro Organizacyjne Air Show 2017 cały czas pracuje nad programem imprezy. Nie jest łatwo, bo czasu jest mało. Z państw, do których wysłano zaproszenia do udziału w radomskim Air Show udział potwierdziły na razie Polska, Litwa, Austria, Ukraina i Niemcy. Trwają rozmowy z przedstawicielami sił powietrznych i wojsk lądowych armii Stanów Zjednoczonych. Wstępnie udział potwierdziła także Hiszpania. Organizatorzy czekają na odpowiedź Turcji.
Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017 mają odbyć się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej