Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Nowy plac zabaw na Plantach. Nie wszyscy są zadowoleni

piątek, 28 kwiecień 2017 15:40
Dział: Wiadomości
Autor 

W parku na Plantach ma powstać nowy plac zabaw zabaw dla dzieci. Pomysł podzielił jednak mieszkańców. Władze miasta rozpoczęły konsultacje w tej sprawie.

 

Sala gimnastyczna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28. Początek konsultacji w sprawie budowy placu zabaw w parku na Plantach. Większość uczestników spotkania jest na „tak”. Ale są i przeciwnicy. Chętnych do rozmowy przed kamerą nie znaleźliśmy.
- Grupa mieszkańców obawia się, że podczas budowy wycięte zostaną drzewa, a hałas zakłóci spokój starszym ludziom – mówi Sylwia Łyżwa, dyrektor PSP nr 28. - Ale rozmawiałam z rodzicami, którzy zapewniają, że będzie tam spokojnie.
Jednym z argumentów przeciwników budowy jest obawa o drzewa w parku. Wiceprezydent jednak uspokaja. - Podstawowym warunkiem zamówienia dokumentacji projektowej było to, że nie będzie wycięte ani jedno drzewo – zapewnia Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Przeciwnicy inwestycji boją się też, że nowy plac naruszy równowagę ekologiczną. Jednak zdaniem przedstawicieli władz miasta nowe technologie są w pełni bezpieczne. - Wszystko jest wykonywane w bezpiecznej technologii, tak aby budowane urządzenia nie zagrażały środowisku – podkreśla Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.
Nowy plac zabaw ma powstać w pobliżu dotychczas istniejącego. Pomysłodawcy inwestycji podkreślają, że stary obiekt nie spełnia już nowoczesnych standardów. Planowany, nowy obiekt ma składać się nie tylko z boisk, ale też zewnętrznej siłowni.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej