Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Ścieżka wzdłuż al. Grzecznarowskiego ukończona. Po 13 latach

piątek, 28 kwiecień 2017 15:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Ścieżka dla rowerzystów wzdłuż al. Grzecznarowskiego ukończona. Niedawno oddano do użytku nowe odcinki. Bractwo Rowerowe się cieszy, ale też i zauważa, że długo bardzo na całą ścieżkę czekaliśmy, bo 13 lat.

 

Padający od rana deszcze nie zachęcał w piątek zbyt wielu mieszkańców do tego, żeby po mieście poruszać się rowerem. Choć niektórzy próbowali. I to tak, aby nie zmoknąć. Pan z parasolem w ręku jechał m.in. po niedawno oddanym do użytku odcinku drogi rowerowej biegnącej wzdłuż al. Grzecznarowskiego. Oddanie tego odcinka zakończyło budowę całej ścieżki wzdłuż alei. Projekt realizowano w ramach budżetu obywatelskiego na wniosek Bractwa Rowerowego, które z ukończonej inwestycji się cieszy, choć zaznacza, że długo bardzo trwała budowa całej ścieżki wzdłuż al. Grzecznarowskiego. - Po 13 latach, licząc od dnia kiedy powstał pierwszy fragment ścieżki pod wiaduktem na ul. Grzecznarowskiego, niejako dokończyliśmy dzieło Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji za pomocą budżetu obywatelskiego – mówi Sebastian Pawłowski z Bractwa Rowerowego w Radomiu. - Dobudowaliśmy trzy brakujące odcinki o łącznej długości ok. 1,5 kilometra. Połączyliśmy drogę z pasami na Słowackiego, ze Śródmieściem w zasadzie – dodaje.
Choć wybrane odcinki biegną nie po obydwu, a po jednej stronie alei Grzecznarowskiego. Możliwe, że to wkrótce ulegnie zmianie. Za sprawą inwestycji prywatnej. - W ramach takiej społecznej odpowiedzialności biznesu, właściciel galerii handlowej zobowiązał się wybudować po drugiej stronie ciąg pieszo-rowerowy. Będzie on biegł od ul. Kwiatkowskiego - informuje
Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Dokumentacja dla tej inwestycji została już uzgodniona z MZDiK. Pozostaje czekać na rozpoczęcie prac.

Jak zauważa Bractwo Rowerowe, Radom może pochwalić się dobrej jakości infrastrukturą rowerową, mamy bezkrawężnikowe połączenia. To jednak detale. Problem w tym, że miasto nie ma jednolitej, usystematyzowanej sieci dróg rowerowych. - Z żadnego osiedla nie można się dostać bezpośredenio do centrum miasta drogami rowerowymi. Można to zrobić m.in. z osiedla Michałów, ale drogą okrężną. Przy komendzie wojewódzkiej ścieżka się ucina i trzeba jechać ulicą. Podobnie z osiedlem Gołębiów, z Zamłyniem - wylicza Sebastian Pawłowski.
Brakuje też ścieżek łączących Radom z okolicznymi miejscowościami. Sztandarowym przykładem jest brak ścieżki łączącej Radom z Jedlnią-Letnisko. Możliwe, że niebawem rowerzyści będą mogli bezpośrednio dojechać do Skaryszewa. Jak informuje Bractwo Rowerowe, do jesieni GDDKiA planuje wybudować ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż drogi krajowej nr 9. To w połączeniu z infrastrukturą wzdłuż al. Grzecznarowskiego umożliwi podróż na odcinku blisko 15 km ze Skaryszewa do centrum Radomia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej