Dzisiaj jest: 31 Maja 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Petronela, Kamila

Podpisano umowę na rewitalizację kamienicy Deskurów

czwartek, 27 kwiecień 2017 16:23
Dział: Wiadomości
Autor 

Firma Betonox Construction wyremontuje kamienicę Deskurów. Koszt prac to około 25 milionów złotych. Zakończenie remontu planowane jest na czerwiec przyszłego roku.

 

Przetarg na rewitalizację kamienicy Deskurów magistrat rozstrzygnął w połowie kwietnia. Wygrała go firma Betonox Construction z Sopotu. - Mam wrażenie, że robimy coś wielkiego i przełomowego dla naszego miasta. Miasto Kazimierzowskie, które powinno być sercem naszego miasta, od wielu wielu lat nie miało szczęścia do inwestycji i nie miało szczęścia do tego, żeby odzyskać swój dawny blask – mówi
Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Remont kamienicy Deskurów to pierwszy etap rewitalizacji Miasta Kazimierzowskiego. - Robiąc pierwszy etap rozpędzamy śnieżna kulę, której już nikt nie zatrzyma. Kolejne etapy to płyta rynku, Ratusz i to wszystko co, możemy zrobić wspólnie jest tylko kwestią czasu – dodaje prezydent Radosław Witkowski.
W czwartek podpisano umowę na remont kamienicy Deskurów. Swoje podpisy na dokumencie złożyli Radosław Witkowski, prezydent Radomia i Wojciech Grzenia, prezes firmy Betonox Construction. - Liczymy, że przy tej inwestycji będziemy mogli wykorzystać potencjał lokalnych przedsiębiorców jeżeli chodzi o pewne elementy podwykonawcze, którymi będziemy chcieli się wspomagać – mówi Wojciech Grzenia, prezes Betonox Construction.
Wykonawca na teren inwestycji wejdzie tuż po długim majowym weekendzie. Jak mówi prezes firmy Betonox Wojciech Grzenia, prace, które będzie trzeba wykonać, są skomplikowane. - Praktycznie musimy wykonać od nowa całą wewnętrzną i zewnętrzną infrastrukturę istniejących kamienic. Zostaną zachowane mury i kształty, natomiast cała infrastruktura techniczna, czyli stropy i tynki zostaną odnowione – dodaje
Wojciech Grzenia.
Po zakończeniu remontu kamienica Deskurów będzie siedzibą Instytutu Miejskiego. Placówka miałaby się zajmować rewitalizacją Miasta Kazimierzowskiego i zarządzaniem samą kamienicą. Magistrat planuje ulokowanie w niej także Muzeum Historii Miasta Radomia. - Kamienicę wiele razy próbowano sprzedać. Można dziś powiedzieć, że na szczęście to się nie udało. Będziemy mieli swój Instytut Miejski. Instytut, w którym chcemy realizować wspaniałe rzeczy – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Firma Betonox Construction będzie miała teraz 14 miesięcy na zrealizowanie inwestycji. Koszt prac to około 25 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej