Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Przebudowa skrzyżowania w centrum miasta

wtorek, 25 kwiecień 2017 16:34
Dział: Wiadomości
Autor 

Do końca czerwca ma zakończyć się przebudowa skrzyżowania ulic Traugutta i Narutowicza. Inwestycja ma poprawić układ komunikacyjny w tej części miasta.

 

Jest to drugie podejście MZDiK do przebudowy skrzyżowania ulic Traugutta i Narutowicza. Pierwszy przetarg, który ogłoszono jesienią ubiegłego roku, został unieważniony. Drugi, ogłoszony na początku tego roku wygrała radomska firma Interbud. Przebudowa – zgodnie z planem – rozpoczęła się kilka dni temu. - W ubiegłym roku ogłosiliśmy przetarg. Wtedy wykonawca nie podpisał umowy. Musieliśmy przetarg unieważnić. Przyszła jesień i była za późno żeby prace rozpocząć. Zdecydowaliśmy, że przeniesiemy je na rok 2017 – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Zakres prac, które realizuje wykonawca to efekt kompromisu, jaki osiągnięto podczas konsultacji społecznych, które odbyły się w 2015 roku. Do magistratu wpłynęło od mieszkańców około 300 ankiet. - To są prace długo wyczekiwane. Przygotowania do tej inwestycji rozpoczęliśmy w 2015 roku. Były konsultacje, były ustalenia. Wiele stron wypowiadało się wtedy o przebudowie tego skrzyżowania. Wykonawca jest już na placu budowy – dodaje wiceprezydent.
Przebudowa ma przede wszystkim poprawić układ komunikacyjny w tej części miasta. Skrzyżowanie ulic Traugutta i Narutowicza jest jednym z najruchliwszych w Radomiu. Projekt przebudowy zakłada przedłużenie pasa do skrętu w lewo z ulicy Narutowicza w ulicę Kościuszki. Dzięki likwidacji wysepki będzie mogło zmieścić się na pasie do lewoskrętu więcej samochodów. Dla rowerzystów powstanie nowe połączenie ulicy Jaracza z ulicami Traugutta i Moniuszki. Zlikwidowany zostanie jednokierunkowy fragment ulicy Traugutta od ulicy Moniuszki. W zamian powstaną nowe chodniki, drogi dla rowerów i trawniki. Przebudowa potrwa do końca czerwca. Koszt inwestycji to ponad 570 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej