Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Kukiz'15 krytykuje plany szpitala

wtorek, 25 kwiecień 2017 16:16
Dział: Wiadomości
Autor 

Kukiz'15 krytykuje plany szpitala na Józefowie, dotyczące likwidacji 250 łóżek oraz zwolnienia z pracy 73 pielęgniarek. Zdaniem przedstawicieli ugrupowania, szpital powinien otrzymywać większe finanse.

 

Przedstawiciele Kukiz'15 w osobach Danuty Neski, radomskiej pielęgniarki oraz Jana Maniaka, byłego radnego, wyrazili dziś swoje opinie na temat planów likwidacji części łóżek w szpitalu na Józefowie oraz zwolnień w tej placówce. Danuta Neska te plany określiła „szaleństwem oszczędzania”, które dotarło do Radomia. - Przykre jest to, że pracodawca, czyli prezes mazowieckiego szpitala, wykazuje się ogromną arogancją wobec pielęgniarek i położnych – mówi Danuta Neska.
Według Neski, naprawa złej sytuacji finansowej szpitala na Józefowie, odbywa się kosztem pacjenta i zwalniania personelu medycznego. - Jeżeli stawiamy na jakość opieki i usług, to nie może być minimalnej obsady dostosowanej do ilości łóżek. Obsada powinna być dostosowana do ilości obsłużonych na tych łóżkach pacjentów, nierzadko pacjentów w ciężkim stanie. Przy małej obsadzie nie trudno o błędy. Osobiście aż się boję chorować – dodaje Danuta Neska.
Przedstawiciele Kukiz'15 widzą tylko jedno wyjście ze złej sytuacji. - Zmiany szyldów Narodowy Fundusz Zdrowia na wojewódzki, sprawy nie rozwiąże. Trzeba po prostu zwiększyć finansowanie szpitali – mówi Jan Maniak z Kukiz'15.
Jan Maniak wezwał Prawo i Sprawiedliwość do realizacji obietnic wyborczych i zwiększenia nakładów finansowych na służbę zdrowia z 4,5 % PKB na 6 %.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Groźny pożar. Nie żyje właściciel mieszkania

  60-letni mieszkaniec Radomia zmarł w wyniku pożaru swojego mieszkania. Do zdarzenia doszło nad ranem w jednym z bloków przy ulicy Struga. O szczegółach mówi kapitan Konrad Neska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej