Dzisiaj jest: 29 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Oddaj ważny głos!

czwartek, 07 maj 2015 16:50
Dział: Wiadomości
Autor 

W niedzielę wybory prezydenckie. Tym razem głosowanie będzie prostsze niż w wyborach samorządowych. Poprzeć można tylko jednego z kandydatów na jednej karcie do głosowania.

 

Tym razem będzie zdecydowanie prościej niż w jesiennych wyborach samorządowych. W wyborach prezydenckich w najbliższą niedzielę będzie tylko jedna karta do głosowania z nazwiskami 11 kandydatów. Żeby oddać głos ważny należy w kwadracie przy nazwisku tylko jednego z kandydatów postawić znak X. – Nie wolno zamazywać kratek, nie wolno przekreślać iksa, należy postawić tylko X w kratce obok nazwiska jednego kandydata – tłumaczy Elżbieta Białkowska, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Radomiu. Żeby otrzymać kartę do głosowania należy mieć przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Osoby niepełnosprawne mogą głosować przez pełnomocników. Do tego potrzebne jest jednak pełnomocnictwo wydane przez Prezydenta Miasta. Można było o nie wystąpić do 4 maja. Osoby niepełnosprawne mogą też skorzystać z bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego. – Tak, będzie można zgłosić taką potrzebę do komisji. My dzwonimy do Urzędu Miejskiego, do Wydziału Administracji lub Wydziału Transportu i przyjeżdża samochód i taką osobę zabiera do lokalu wyborczego – mówi Jan Monczyński, przewodniczący Komisji Obwodowej nr 69 w Radomiu. Lokale wyborcze czynne będą od godziny 7.00 rano do 21.00. W Radomiu jest 114 Obwodowych Komisji Wyborczych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpartyjni chcą odpartyjnić Radę Miejską

  Bezpartyjna Rada Miejska – to główna idea jaka przyświeca Stowarzyszeniu Bezpartyjni Radom. Jak mówią przedstawiciele tego stowarzyszenia, dość już w Radzie Miejskiej wojny polsko-polskiej. Ale okazuje się, że ta wojenka trawa wewnątrz samego stowarzyszenia. Członkostwo w nim zawiesił Kazimierz Woźniak, prezes Radomian Razem.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

 • Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15

  Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15. Radomski poseł tego ugrupowania nie ujawnia nazwisk tych osób.

 • Radomska Rada Seniorów w nowym składzie

  Radomscy seniorzy wybrali 7 osób na drugą kadencję Rady Seniorów. Wybory odbyły się w Resursie Obywatelskiej. 4 pozostałe osoby do Rady Seniorów wskażą prezydent miasta i przewodniczący Rady Miejskiej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej