Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Bezrobocie wciąż spada. W kwietniu rekord?

piątek, 14 kwiecień 2017 15:43
Dział: Wiadomości
Autor 

W Radomiu i powiecie maleje bezrobocie – wynika ze statystyk Powiatowego Urzędu Pracy. Zdaniem dyrektora PUP, to zasługa m.in. dobrej koniunktury. W kwietniu bezrobocie może być rekordowo niskie.

 

Liczba bezrobotnych, zarejestrowanych w urzędzie pracy w Radomiu zmniejszyła się w marcu o prawie 900. Status bezrobotnego utraciło ponad 300 radomian, pozostałe to osoby zamieszkałe w powiecie. Bezrobocie spadło też w lutym tego roku. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy przewiduje, że w kolejnych miesiącach stopa bezrobocia powinna maleć. Możliwe, że w kwietniu padnie historyczny rekord. - Przewidujemy, że w kwietniu osiągniemy rekord XXI wieku. Dobra koniunktura i środki na zwalczanie bezrobocia przyczyniają się do tego, że ono maleje – mówi Józef Bakuła, dyrektor PUP w Radomiu.
Obecnie stopa bezrobocia w Radomiu wynosi ponad 16 %, czyli bez pracy pozostaje prawie 15 tysięcy mieszkańców. W powiecie pracy nie ma prawie 12 tysięcy mieszkańców. Stopa bezrobocia w powiecie radomskim wynosi blisko 23 %. Poziom bezrobocia w kraju to 8,5 %. Na Mazowszu - 7,3 %.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Najnowsze dane Urzędu Statystycznego w Warszawie

  Kolejny miesiąc z rzędu spada bezrobocie. Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła we wrześniu br. w województwie mazowieckim 5,9%. To spadek o 0,2 procent w stosunku do poprzedniego miesiąca.

 • XIII Radomskie Targi Pracy

  Pracodawcy mają kłopot ze znalezieniem pracowników o wykształceniu technicznym. Poszukujący chcieliby pracę dobrze płatną, żeby nie martwić się o jutro. Dziś odbyły się XIII Radomskie Targi Pracy.

 • Szkolenie to szansa na pracę

  Powiatowy Urząd Pracy ma pieniądze na szkolenie pracodawców i pracowników. Można już składać wnioski o dotacje. Środki na ten cel pochodzą z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

 • Dyrektor PUP: „Bezrobotnym nie chce się pracować”

  To był dobry rok – ocenia dyrektor urzędu pracy w Radomiu. Stopa bezrobocia jest najniższa w historii i zapowiada się, że tendencja spadkowa nadal się utrzyma. Teraz to pracodawcom może być trudniej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej