Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Jest wykonawca remontu kamienicy Deskurów. Prace w maju

czwartek, 13 kwiecień 2017 17:11
Dział: Wiadomości
Autor 

Firma Betonox Construction z Sopotu wygrała przetarg na remont kamienicy Deskurów. Wykona go za niecałe 25 milionów złotych. Prace mają zacząć się w maju.

 

W ramach prac w kamienicy wykonane zostanie podbicie i wzmocnienie fundamentów, wymiana konstrukcji dachu, zadaszenie dziedzińca, wymiana drzwi i okien. Umowa z wykonawcą podpisana zostanie, jeśli nie będzie odwołań od przetargu, za kilkanaście dni. Potem, już w maju, przekazanie placu budowy. - W ciągu najbliższych kilku tygodni rozpoczną się prace remontowe kamienicy Deskurów. Następnym etapem będzie rewitalizacja Ratusza i mam nadzieję że te działania pozwolą ożywić miasto Kazimierzowskie, przywrócić rynek miastu – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Miasto już pomału szykuje się także do przebudowy płyty rynku i budowy podziemnego parkingu. - Architekci już kończą swoje prace, jest złożony wniosek o pozwolenie na budowę parkingu podziemnego na około 200 miejsc postojowych, przebudowę płyty rynku, wykonanie takiego miejsca, w którym można będzie zobaczyć fundamenty starego ratusza – mówi Konrad Frysztak.

Ale to, jak podkreśla wiceprezydent Konrad Frysztak, dopiero po zakończeniu remontów Deskurów i Ratusza. Na sam remonty kamienicy Deskurów Miasto będzie chciało pozyskać środki zewnętrzne. - Będziemy starali się o środki unijne na budowę kamienicy Deskurów, mamy nadzieję na uzyskanie 50% kosztów kwalifikowanych – mówi Radosław Witkowski.

Po przebudowie kamienice Deskurów mają pełnić funkcję kulturalną, usługową, edukacyjną i biznesową.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej