Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Wyczekiwana przez przedsiębiorców przebudowa ruszyła

środa, 12 kwiecień 2017 15:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 4 miliony złotych kosztować będzie przebudowa ulicy Tartacznej w Radomiu. Prace już się rozpoczęły, a ich zakończenie planowane jest we wrześniu tego roku.

 

Przetarg na przebudowę ulicy Tartacznej Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił w październiku ubiegłego roku. Wygrała go firma Budromost ze Starachowic. - Przedsiębiorcy czekali na tę drogę od wielu lat – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Przy ulicy Tartacznej działa około 100 firm. Przedsiębiorcy, jako swój wkład do budowy tej ulicy, wnieśli dokumentację projektową, której opracowanie sami sfinansowali. - Ta droga pozwoli na skrócenie dojazdu do osiedla Ustronie i do dworca PKP. Będzie alternatywą dla ulic 1905 Roku i Wjazdowej – dodaje wiceprezydent Frysztak.
Ulica Tartaczna zostanie przebudowana na długości 1100 metrów. Połączy ulicę Wierzbicką z Młodzianowską. Na całej długości ulicy powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Równocześnie Wodociągi Miejskie wybudują kanalizację sanitarną i wodociąg. Koszt przebudowy to ponad 4 miliony złotych. Zakończenie prac planowane jest we wrześniu tego roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej