Dzisiaj jest: 29 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Kandydat Demokracji Bezpośredniej w Radomiu

środa, 06 maj 2015 17:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Środa była dniem odwiedzin Radomia nie tylko przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Miasto odwiedził też inny kandydat na prezydenta: Paweł Tanajno.

 

Paweł Tanajno to kandydat na prezydenta Demokracji Bezpośredniej. On i partia chce dążyć do tego, żeby w jesiennych wyborach do parlamentu startowali „zwykli ludzie”, a nie politycy. - Wybory prezydenckie to tylko początek drogi. Tu nie chodzi o wygraną, ale o to, żeby ludzie, którzy chcą zmian, chcą innej polityki zobaczyli, że jest grupa ludzi, która chce te zmiany wprowadzić – mówi Paweł Tanajno. Demokracja Bezpośrednia ma zamiar dążyć do profesjonalizacji zarządzania państwem. - Chcemy żeby administracją państwową zajmowali się ludzie, którzy mają kompetencje menadżerskie, a nie politycy, którzy zajmują się nieefektywnym wydawaniem pieniędzy – twierdzi Paweł Tanajno. Nie tylko na szczeblu rządowym, ale i lokalnym. Jako przykład nieefektywnego wydawania pieniędzy przez lokalne władze Paweł Tanajno podaje radomskie lotnisko cywilne. Demokracja Bezpośrednia chce aby obywatele mieli stały nadzór na rządzącymi między innymi poprzez obowiązkowy udział w ogólnopolskim referendum. Partia Pawła Tanajno chce także, aby samorządy lokalne miały dużo więcej swobody niż obecnie. Także w ustawodawstwie. - Wyobrażamy sobie, że w jednych regionach będzie na przykład tak, że realizowany będzie program minimalistycznego państwa, będą małe podatki, ale też mniej świadczeń wypłacanych z budżetu rządu, a w innych regionach będzie inaczej – mówi Paweł Tanajno. Odpowiadając na pytanie kto wygra niedzielne wybory, Paweł Tanajno mówi, że zwycięzców nie będzie, będą tylko pokonani, bo utrzyma się dotychczasowa klasa polityczna. Krótkie spotkanie z dziennikarzami było jedynym punktem programu wizyty Pawła Tanajno w Radomiu.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpartyjni chcą odpartyjnić Radę Miejską

  Bezpartyjna Rada Miejska – to główna idea jaka przyświeca Stowarzyszeniu Bezpartyjni Radom. Jak mówią przedstawiciele tego stowarzyszenia, dość już w Radzie Miejskiej wojny polsko-polskiej. Ale okazuje się, że ta wojenka trawa wewnątrz samego stowarzyszenia. Członkostwo w nim zawiesił Kazimierz Woźniak, prezes Radomian Razem.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

 • Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15

  Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15. Radomski poseł tego ugrupowania nie ujawnia nazwisk tych osób.

 • Radomska Rada Seniorów w nowym składzie

  Radomscy seniorzy wybrali 7 osób na drugą kadencję Rady Seniorów. Wybory odbyły się w Resursie Obywatelskiej. 4 pozostałe osoby do Rady Seniorów wskażą prezydent miasta i przewodniczący Rady Miejskiej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej