Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim

Minister i poseł krytykują prezydenta Radomia

wtorek, 11 kwiecień 2017 16:05
Dział: Wiadomości
Autor 

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk i Poseł PiS Marek Suski krytykują prezydenta Witkowskiego za – ich zdaniem – brak chęci do współpracy i nie staranie się o dofinansowanie przebudowy al. Wojska Polskiego.

 

Od kilku dni trawa polityczna przepychanka na linii Platforma Obywatelska – Prawo i Sprawiedliwość, dotycząca alei Wojska Polskiego. W marcu tego roku Marek Suski, poseł PiS poinformował, że Radom stracił 60 milionów złotych dofinansowania z powodu braku chęci ze strony prezydenta Radosława Witkowskiego do realizacji tej inwestycji. Poseł Suski ujawnił także, że o 60 milionów złotych zabiegał razem z posłem Andrzejem Kosztowniakiem u ministra finansów oraz u ministra infrastruktury. Kilka dni później radni Platformy Obywatelskiej zarzucili posłom PiS kłamstwo. Na dowód pokazali pismo podpisane przez dyrektora Departamentu Dróg Publicznych Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Jarosława Waszkiewicza, w którym dyrektor informuje między innymi, że departament nie posiada jakichkolwiek dokumentów potwierdzających spotkania pracowników departamentu z posłami Kosztowniakiem i Suskim. W odpowiedzi, poseł Suski stwierdził, że dyrektor departamentu mija się z prawdą. Potwierdził to przebywający dziś w Radomiu minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. - Pan dyrektor odpowiedział ze swojego poziomu i posiłkując się wiedzą, która była mu dostępna. Pan dyrektor nie pytał ani podsekretarzy stanu, ani mnie osobiście czy rozmowy miały miejscy lub czy trwają. Ja potwierdzam i będę potwierdzał w każdym miejscu w Polsce, że nie tylko poseł Suski, nie tylko parlamentarzyści ziemi radomskiej, ale i posłowie z innych ugrupowań rozmawiają o inwestycjach drogowych – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.
Minister Andrzej Adamczyk, odnosząc się do kwestii dofinansowania przebudowy al. Wojska Polskiego stwierdził, że nikt z władz Radomia nie starał się o uzyskanie takiego dofinansowania. - Nic mi nie wiadomo, aby prezydent Radomia złożył wniosek na finansowanie tej inwestycji w kwocie 60 milionów złotych. Ubolewam nad tym, bo gdyby pan prezydent Radomia zwrócił się czy to do posła Suskiego, czy do któregokolwiek z parlamentarzystów, to umówilibyśmy spotkanie i rozmawialibyśmy o inwestycjach radomskich – dodaje minister Adamczyk.
Za brak chęci współpracy ostro krytykuje prezydenta Witkowskiego poseł PiS Marek Suski. - Do tanga trzeba dwojga. Z drugiej strony jest mur obojętności i chyba niekompetencji. Niestety, nieszczęściem dla Radomia jest to, że rządzi tutaj obecna władza – mówi Marek Suski.
Minister Andrzej Adamczyk z kolei zadeklarował, że jeżeli władze Radomia dopilnują procedur i terminów, oraz złożą wnioski poparte odpowiednio przygotowaną dokumentacją, dotyczącą przebudowy alei Wojska Polskiego, to ministerstwo takie wnioski rozpatrzy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • PiS apeluje i radzi w kwestii alei Wojska Polskiego

  Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Radosława Witkowskiego o przyśpieszenie wyłonienia firmy, która przebuduje między innymi aleję Wojska Polskiego. Na przetarg na realizację tej inwestycji wpłynęło 5 ofert. Wszystkie jednak są droższe od zakładanych kosztów.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej