Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Niełatwe pytani o polskich noblistów

wtorek, 11 kwiecień 2017 15:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Warto znać polskich noblistów, ich historię i sukcesy. Z takiego założenia wychodzi PG nr 13 im. właśnie Polskich Noblistów, które już od kilku lat organizuje konkurs dla szkół podstawowych.

 

W PG nr 13 odbył się finał konkursu wiedzy o polskich noblistach, w ramach którego uczestnicy, czyli uczniowie ze szkoły podstawowej numer 6, 15, 29 i 34 w Radomiu, a także z zespołu szkół w Wolanowie musieli zmierzyć się z pytaniami zadawanymi przez...samych noblistów. W te role wcieli się uczniowie gimnazjum nr 13. - Wcielam się w postać Władysława Reymonta – opowiada Iga Bryk, uczennica PG nr 13, która dziś ma druciane okulary i namalowaną brodę. - Z tym wizerunkiem czuję się dość dziwnie, wszyscy pytają o mój wygląd, choć nie jest najgorzej – dodaje.
Nie najgorzej, ale wcale nie bez problemu uczestnicy radzili sobie z pytaniami o życie i działalność noblistów. Pytania – jak się okazało - łatwe nie były. Trzeba było wiedzieć m.in. kiedy i gdzie powstała powieść „Chłopi” i jakie działy redagowała Wisława Szymborska w „Życiu literackim”. Uczestnicy musieli sporo czasu poświęcić na naukę. - Skarbnicą wiedzy jest literatura, a pozycji na temat noblistów jest bardzo dużo. Są biografie, monografie, duże ilości materiałów - mówi Tomasz Gogacz, dyr. PG nr 13.
Gimnazjum nr 13 zorganizowało ten konkurs już po raz 9.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej