Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Umowa na Air Show do końca kwietnia. Kto przyleci?

poniedziałek, 10 kwiecień 2017 16:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Ukraina, Litwa i Niemcy, Austria i Polska potwierdziły udział w tegorocznym Air Show w Radomiu. Trwają rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi. Podpisanie umowy na organizację pokazów ma nastąpić do końca kwietnia.

 

Decyzja o organizacji Air Show 2017 w Radomiu zapadła w grudniu ubiegłego roku. W styczniu tego roku odbyło się pierwsze spotkanie prezydenta Radomia z przedstawicielami Biura Organizacyjnego Air Show oraz Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Było to pierwsze i ostanie jak do tej pory spotkanie. Radomski magistrat zaczął się niecierpliwić, bo wciąż nie ma podpisanej umowy na organizację pokazów w Radomiu. Jednak prezydent Radosław Witkowski, który był gościem programu „Kelles-Krazua 13” TV Dami poinformował, że strona wojskowa zadeklarowała podpisanie umowy w sprawie Air Show do końca kwietnia. - Uważam, że jest to absolutnie ostateczny termin kiedy możemy zawrzeć umowę współpracy organizacji Air Show 2017. Zostanie nam maj, czerwiec i lipiec. Tak naprawdę trzy miesiące na organizację Air Show. Czasu jest bardzo mało i dziwię się, że wojsko do tej pory nie potrafiło zaprezentować nam chociaż projektu porozumienia w tej sprawie – mówi Radosław Witkowski. Biuro Organizacyjne Air Show 2017 cały czas pracuje nad programem tegorocznej imprezy. Wiadomo już, że z udziału w pokazach wycofał się Pakistan. Natomiast swój udział potwierdziły: Litwa, Austria, która przyśle do Radomia samoloty myśliwskie Saab J35 Draken, Ukraina z samolotem Su-27 oraz Niemcy. Trwają rozmowy z przedstawicielami sił powietrznych i wojsk lądowych armii Stanów Zjednoczonych. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Amerykanie są otwarci na propozycję udziału w radomskim Air Show. Rozmowy koncentrują się wokół prezentacji w Radomiu zmiennopłata wielozadaniowego V22 Osprey, myśliwca F-22 oraz czołgu - legendy M1 Abrams. Wstępnie swój udział potwierdziła także Hiszpania.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej