Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Rocznica katastrofy smoleńskiej

poniedziałek, 10 kwiecień 2017 16:09
Dział: Wiadomości
Autor 

Dziś siódma rocznica katastrofy smoleńskiej. Rocznicowe obchody odbyły się również w Radomiu. Uczestniczyli w nich m.in. przedstawiciele władz miasta, parlamentarzyści i organizacje kombatanckie.

 

W Radomiu główne obchody rocznicy tragedii smoleńskiej odbyły się na placu przed Urzędem Miejskim. Pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty i zapalili znicze. W tym miejscu w dniu katastrofy radomianie ustawiali znicze na znak żałoby po tragicznych wydarzeniach. Uczestnicy obchodów rocznicy wydarzeń smoleńskich zapalili też znicze pod pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich. Zanim odbyły się uroczystości przed Urzędem Miejskim w kościele garnizonowym została odprawiona msza święta w intencji ofiar katastrofy. W wyniku katastrofy 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką. Wśród ofiar byli przedstawiciele państwowych urzędów, sił zbrojnych, rodzin ofiar katyńskich i załoga. Nikt nie przeżył katastrofy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomianie uczcili 42 rocznicę Czerwca'76

  Od piątku trwają w Radomiu obchody 42 rocznicy Protestu Robotniczego Czerwiec'76. Obchody rozpoczęło widowisko muzyczne „Radomski Czerwiec Wolności”.

 • Na sportowo dla bohaterów Czerwca'76

  Sportowe imprezy to już stały punkt programu obchodów rocznicy wydarzeń czerwcowych w Radomiu. W tym roku odbyły się półmaraton i gala boksu amatorskiego.

 • W niedzielę zagrzmią radomskie armaty

  W niedzielę 27 maja z okazji 513 rocznicy uchwalenia w Radomiu Konstytucji Nihil Novi, ponownie zagrzmią radomskie armaty, stojące przy ulicy Wałowej. Strzały z armat będą częścią pikniku historycznego, który odbędzie na skwerze Unii Polsko-Wileńskiej.

 • 73 lata teamu zakończyła II wojna światowa

  Dziś przypada 73 rocznica zakończenia II wojny światowej. W Radomiu miejskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie, odbyły się tradycyjnie w Kościele Garnizonowym i na placu przed świątynia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej