Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

PO zarzuca kłamstwo PiS. PiS twierdzi, że kłamie urzędnik

piątek, 07 kwiecień 2017 16:41
Dział: Wiadomości
Autor 

Kłamstwo, arogancję i cynizm zarzucają radomskim posłom Prawa i Sprawiedliwości radni PO. Według radnych, posłowie PiS okłamali radomian informując, że załatwili 60 milionów złotych na przebudowę alei Wojska Polskiego.

 

 Radnym Platformy Obywatelskiej chodzi o słowa posła PiS Marka Suskiego, które padły 20 marca tego roku podczas konferencji prasowej dotyczącej między innymi finansowania przebudowy alei Wojska Polskiego. - Udało nam się, zabiegając u ministra finansów i ministra gospodarki, a nawet u pani premier załatwić pieniądze na budowę alei Wojska Polskiego. Niestety, władze Radomia nie potrafiły przystąpić do tego projektu. Przepadło 60 milionów złotych – mówił podczas konferencji prasowej Marek Suski, poseł PiS. 

Teraz radni Platformy Obywatelskiej, Marta Michalska-Wilk i Andrzej Łuczycki zarzucają kłamstwo parlamentarzystom PiS w kwestii załatwienia 60 milionów na przebudowę alei Wojska Polskiego. - Pieniędzy na przebudowę alei Wojska Polskiego nigdy nie było. Nigdy nie były one zarezerwowane w budżecie państwa. Przedstawiciele PiS okłamali radomian – mówi Marta Michalska-Wilk, radna Platformy Obywatelskiej.
Podstawą do takich zarzutów jest – według radnych PO – pismo z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, które podpisał dyrektor Departamentu Dróg Publicznych Jarosław Waszkiewicz. W piśmie czytamy między innymi, że do ministerstwa w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie wpłynął ani jeden wniosek o zarezerwowanie 60 milionów złotych w budżecie państwa. Departament informuje także, że nie posiada jakichkolwiek dokumentów potwierdzających spotkania pracowników departamentu z posłami Andrzejem Kosztowniakiem i Markiem Suskim. - To arogancja i cynizm ze strony radomskich polityków PiS. Jak można postępować w tak wyrafinowany sposób? Polityk przy robieniu polityki powinien być przyzwoity, a przede wszystkim powinien być lojalny do miasta, z którego pochodzi – dodaje Marta Michalska-Wilk.
Tymczasem poseł Marek Suski w rozmowie telefonicznej z nami stwierdził, że dyrektor Jarosław Waszkiewicz kłamie. Poinformował także, że wystąpił do ministra infrastruktury z żądaniem sprostowania informacji podanych w piśmie, na które teraz powołują się radni PO.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS apeluje i radzi w kwestii alei Wojska Polskiego

  Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Radosława Witkowskiego o przyśpieszenie wyłonienia firmy, która przebuduje między innymi aleję Wojska Polskiego. Na przetarg na realizację tej inwestycji wpłynęło 5 ofert. Wszystkie jednak są droższe od zakładanych kosztów.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej