Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Bulwary nad Mleczną zostaną przedłużone

wtorek, 04 kwiecień 2017 17:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Bulwary nad Mleczną zostaną połączone z ulicą Maratońską. Inwestycja – jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski – rozpocznie się w tym roku i ma kosztować około 1 miliona złotych.

 

Radomskie bulwary nad Mleczną mają łącznie ponad 1600 metrów długości. Bulwar krótszy jest połączeniem ulic Piotrówka i Jaworowej. Dłuższy natomiast stanowi przedłużenie ulicy Odrzańskiej. Cała inwestycja kosztowała około 3,5 miliona złotych. Ale już w kwietniu ubiegłego roku m.in. Bractwo Rowerowe zwracało uwagę, że brakuje połączenia z ulicą Maratońską. - Pierwszy etap bulwarów został tak zaprojektowany, że miał się kończyć tu, gdzie się kończy. Podjąłem decyzję, że w tym roku rozpoczniemy prace nad przedłużeniem bulwarów do ulicy Maratońskiej – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Koncepcję połączenia bulwaru z ulicą Maratońską przygotowała Miejska Pracownia Urbanistyczna. - Będzie to ciąg pieszo-rowerowy, który będzie połączony z ulica Podhalańską, a ulica Podhalańska - krótkim 30-metrowym łącznikiem - z ulicą Maratońską – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Pieniądze na przedłużenie bulwarów pochodzić będą z budżetu miasta. Na ten cel zarezerwowano 1 milion złotych. Inwestycja obejmie także połączenie bulwarów z parkiem Stary Ogród. - Mamy w budżecie Radomia paragraf, który mówi o udogodnieniach rowerowych. W ramach tego paragrafu i po konsultacjach z organizacjami rowerowymi będziemy realizować dwa projekty. Pierwszy to połączenie bulwarów z ulicą Szwarlikowską i parkiem Stary Ogród – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
Drugi projekt to budowa drogi dla rowerów wzdłuż ulicy NSZZ Solidarność. Te inwestycje realizowane będą jeszcze w tym roku. Natomiast zakończenie prac przy przedłużeniu bulwarów do ulicy Maratońskiej planowane jest w przyszłym roku. W tym roku natomiast, a konkretnie w kwietniu magistrat wybierze projektanta i podpisze z nim umowę. W drugiej połowie roku zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej