Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław

Znaleziono zwłoki D. Wielocha? Policja nie potwierdza

poniedziałek, 03 kwiecień 2017 17:25
Dział: Wiadomości
Autor 

W miejscowości Brzeźce k. Białobrzegów strażacy wyłowili z Pilicy ciało niezidentyfikowanej osoby. Policja ustala tożsamość. Tymczasem były detektyw Krzysztof Rutkowski twierdzi, że to ciało zaginionej w ubiegłym roku w Radomiu Danuty Wielocha.

 

Mazowiecka policja potwierdza, że z Pilicy w miejscowości Brzeźce wyłowiono ciało najprawdopodobniej kobiety. - To wędkarze powiadomili policję, że w rzecze pływają zwłoki. Przybyli na miejsce strażacy wyłowili ciało. Jest to najprawdopodobniej ciało kobiety, ale znajduje się ono w stanie znacznego rozkładu. Prokurator zarządził sekcję zwłok, która pozwoli na ustalenie tożsamości tej osoby i, niewykluczone, także przyczyn zgonu – mówi starsza sierżant Aleksandra Calik z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
Tymczasem były detektyw Krzysztof Rutkowski twierdzi, że wyłowione w niedzielę ciało należy do zaginionej w grudniu ubiegłego roku w Radomiu Danuty Wielocha. - Pomimo, że w tej chwili wykonywana jest sekcja zwłok i są dokonywane badania ustalające tożsamość, to według mojej oceny jest to ciało Danuty Wielocha, ponieważ na tym terenie i w tym rejonie nie zaginęła żadna inna kobieta – mówi Krzysztof Rutkowski.
Krzysztof Rutkowski został zaangażowany przez najbliższą rodzinę Danuty Wielocha do jej poszukiwań. W lutym tego roku podczas konferencji prasowej wyraził przypuszczenie, że Danuta Wielocha została uprowadzona i zamordowana. Wskazał także rejon ukrycia zwłok. - Potwierdziło nam się to w 100 procentach. Mieliśmy w tym tygodniu podejmować działania poszukiwawcze. Grupa płetwonurków z Radomia była już gotowa, ale kolega, który dowiedział się o całej sytuacji z waszej telewizji, przekazał mi informację, że raczej grupa do poszukiwań już nie będzie potrzebna – dodaje Krzysztof Rutkowski.
Sprawa odnalezionych przez policję zwłok będzie tematem kolejnej konferencji prasowej, zorganizowanej prze Krzysztofa Rutkowskiego. Konferencja ma się odbyć we wtorek w Radomiu.


(rodzina nie odmienia nazwiska „Wielocha” - przyp. red.)

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej