Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Bojowy arsenał w prywatnym domu

wtorek, 05 maj 2015 16:54
Dział: Wiadomości
Autor 

200 kilogramów trotylu oraz setki detonatorów, zapalników i kilkadziesiąt granatów zgromadził w swoim domu jeden z mieszańców Kozienic.

 

Trudno sobie wyobrazić co by się stało, gdyby na posesji 27-letniego mieszkańca Kozienic doszło do wybuchu. W swoim domu mężczyzna zgromadził m.in. kilkadziesiąt granatów ręcznych, moździerzowych i przeciwpiechotnych. Ponadto mężczyzna posiadał 200 kilogramów trotylu, kilkaset zapalników i detonatorów, miny przeciwpiechotne, pociski artyleryjskie i środki chemiczne. - Policyjni eksperci przez wiele godzin zabezpieczali te materiały. Konieczna była ewakuacja okolicznych domów – mówi komisarz Alicja Śledziona z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Większość zgromadzonych granatów i pocisków to pamiątki z czasów II wojny światowej. Mężczyzna tłumaczył się policji, że jest pasjonatem militariów i stąd w jego domu tyle materiałów wybuchowych. Ale w trakcie przesłuchania kozieniczanin przyznał się, że nie tylko zbierał militaria. - Ustaliliśmy także, że ten mężczyzna jest odpowiedzialny także za zdetonowanie dwóch ładunków w ambonach myśliwskich w latach 2010-2011 – dodaje komisarz Alicja Śledziona. Prokurator postawił „miłośnikowi militariów” już 7 zarzutów. Policja wnioskuje dla niego o trzymiesięczny areszt. Właścicielowi bojowego arsenału grozi kara do 10 lat więzienia.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej