Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Korty na Borkach otwarte

poniedziałek, 03 kwiecień 2017 16:39
Dział: Wiadomości
Autor 

Korty tenisowe na Borkach już oficjalnie otwarte. Kompleks składa się z ośmiu pełnowymiarowych kortów, w tym kortu centralnego z trybuną. Przygotowane został także zaplecze. Korty wchodzą w skład Radomskiego Centrum Sportu.

 

Była pierwsza wymiana piłek, był także tort. Korty tenisowe na Borkach zostały oficjalnie otwarte. - To kompleks nowoczesny i pokazujący, że Radom rozwija swoją infrastrukturę sportową – mówił podczas otwarcia Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Na Borkach mają trenować 3 kluby. Obiekt składa się 8 kortów, w tym kortu centralnego, oraz z budynku z zapleczem socjalnym – są tam m.in. szatnie, pokoje dla trenerów, sala konferencyjna.
Prezydent Radomia za pomoc w realizacji kortów dziękował wielu osobom, w tym m.in. Wiesławowi Wędzonce. To radny PO od lat zabiegał o to, aby te korty powstały. Jak podkreśla Wiesław Wędzonka, tenis w Radomiu jest coraz popularniejszy, a nowy obiekt znacznie poprawia radomską infrastrukturę w tym zakresie. - Przede wszystkim cieszę się z tego że ten obiekt będzie miał szansę przyciągnąć młodych ludzi. Zależy nam na tym, by młodzież uprawiała sport – mówi Wiesław Wędzonka.

Choć, jak przypomina jednocześnie radny W. Wędzonka to, co teraz zostało otwarte to jeszcze nie koniec. - Nie byłbym sobą, gdybym powiedział, że już jestem całkowicie zadowolony i szczęśliwy że ten obiekt został oddany. Częściowo tak. Ale tak jak chodziłem za tymi kortami, tak będę chodził za drugą częścią tego obiektu, czyli za halą tenisową – zapewnia Wiesław Wędzonka.

Na razie jednak sprawa hali tenisowej musi poczekać. Za to trwają inne inwestycje w sportową infrastrukturę miasta. - W tym roku oddajemy korty, w przyszłym roku, mam nadzieję, będziemy mogli w tym samym składzie inaugurować halę sportową i boisko piłkarskie – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Inwestycja na Borkach kosztowała prawie 6,4 mln złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Kadeci z rakietami

  Gratka dla kibiców tenisa. Przez tydzień sympatycy białego sportu będą mogli obserwować pojedynki uczestników międzynarodowego turnieju kadetów Radom Cup.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej