Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Antyterroryści ćwiczyli w szkole ZDZ

sobota, 01 kwiecień 2017 15:51
Dział: Wiadomości
Autor 

W Zespole Szkół Doskonalenia Zawodowego odbyły się ćwiczenia antyterrorystyczne. Zorganizowała je między innymi mazowiecka policja. Celem było sprawdzenie, jak w praktyce realizowane są procedury.

 

Obiekt ćwiczeń wybrano nieprzypadkowo. Zespół Szkół Doskonalenia Zawodowego posiada trzy klasy mundurowe: policyjną, wojskową i strażacką. - Uważamy wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji oraz z komendą miejską, że takie ćwiczenia z młodzieżą są potrzebne. Ta młodzież kształci się w klasach mundurowych i być może w przyszłości będzie stykała się z takimi sytuacjami – mówi Katarzyna Kołodziejska, dyrektor ZDZ w Radomiu. Scenariusz ćwiczeń był standardowy. Szkołę zaatakowało dwóch zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn. Kiedy informacja o ataku dotarła do policji, uruchomiono jednostkę AT Mazowieckiej Komendy z siedzibą w Radomiu. Drugi z terrorystów schronił się w sali gimnastycznej biorąc za zakładników uczennice jednej z klas. Kilka chwil później napastnik zostaje unieszkodliwiony przez funkcjonariuszy sekcji antyterrorystycznej. - Dwa tygodnie temu byliśmy z naszą młodzieżą na wizycie studyjnej w Londynie. Byliśmy także na tym moście, na którym ostatnio doszło do tragicznego zdarzenia. Mogło to i nas dotknąć – mówi Katarzyna Kołodziejska. Po wyeliminowaniu terrorystów przystąpiono do ewakuacji szkoły. W ćwiczeniach uczestniczyły także pozostałe służby ratownicze: pogotowie ratunkowe i straż pożarna.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

 • Miłość ma wiele imion

  Szkoła ZDZ w Radomiu zaprosiła młodzież do udziału w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej. Frekwencja i poziom ucieszyły organizatorów.

 • Alkohol nie jest im potrzebny. Konkurs rozstrzygnięty
  Lepiej jest mieć pasję niż jej nie mieć, bo pasja daje szczęście – mówią uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursie organizowanym przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.
 • Uczą młodych dobrych nawyków

  Bo burger może być zdrowy, a kulinaria stać się pasją. Tak samo jak fotografia. Zakład Doskonalenia Zawodowego realizuje dwa programy, które mają jeden cel. Pokazać młodym, że warto w wolnym czasie robić rzeczy pożyteczne, że warto mieć pasję.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej