Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Kaszubska zupa brzadowa najlepsza.

sobota, 01 kwiecień 2017 15:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Już po raz 9. w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu odbył się Festiwal Zupy. Impreza jest prawdziwym świętem szkoły. To festiwal smaków i sztuki kulinarnej. Udowadnia, że zupa zupie nierówna.

 

Motywem przewodnim tegorocznej imprezy były zupy regionalne. Dominowały te z regionu kaszubskiego. Festiwal Zupy, który odbył się w radomskim „Gastronomiku” już po raz dziewiąty to prawdziwe święto szkoły. - Festiwal jest z jednej strony prezentacją osiągnięć naszych uczniów i ich sztuki kulinarnej. Bo moim zdaniem ta ich wiedza i umiejętności to także sztuka – mówi Radosław Starczewski, dyrektor ZSSiH w Radomiu.
Festiwal był nie tylko prezentacją osiągnięć uczniów „Gastronomika”, był także poważnym wyzwaniem dla młodych kucharzy, których oceniało wymagające jury. W tym roku w konkursie na najlepszą zupę rywalizowało 10 drużyn. - Zupa zawsze była podstawą naszej diety. Przede wszystkim była zdrowa i dostosowana do naszego klimatu i do tego co możemy uprawiać na naszych polach – mówi Radosław Starczewski.
Zdaniem jury miano tej najlepszej przypadło kaszubskiej zupie brzadowej z suszonych owoców i grzybów. Nagrodę publiczności otrzymały mazowiecka zalewajka z pieczarkami oraz zupa fasolowa „Jasi Fasolowej z Tropi nad Dunajcem”. W tym roku gośćmi Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich były przedszkolaki oraz uczniowie radomskich szkól podstawowych. „Gastronomik” przygotował dla nich wiele atrakcji między innymi adaptację znanej bajki „Frozen” czyli „Kraina Lodu” w wykonaniu uczniów klas trzecich.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • Gotowali nauczyciele, oceniali uczniowie

  Wojskowy deputat, I love Ameryka, mazurski szkwał, zemsta karczmarza czy orkiestra dęta - to zupy, które można było spróbować w czasie tegorocznego jubileuszowego X Festiwalu Zupy w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich. W tym roku zupy gotowali nauczyciele.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej