Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Radom będzie niebieski. 2 kwietnia dzień autyzmu

środa, 29 marzec 2017 16:14
Dział: Wiadomości
Autor 

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości i Wiedzy o Autyzmie. W tym roku organizacje zajmujące się pomocą dla osób z autyzmem w Radomiu jednoczą siły i wspólnie zapraszają na obchody.

 

Przemarsz korowodu z Placu Konstytucji 3 Maja na Plac Jagielloński o godz. 14.00 rozpocznie w niedzielę, 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości i Wiedzy o Autyzmie w Radomiu. Na Placu Jagiellońskim, ale i w pobliskiej galerii będą odbywały się imprezy związane z obchodami. - Kładka do galerii będzie podświetlona na niebiesko, będą niebieskie balony - zapowiada Dagmara Janas, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”.
W programie obchodów znalazły się m.in. joga śmiechu, spektakl „Zobacz sercem”, występ grupy capoeira, czy koncert zespołu Jagoda, a przede wszystkim prezentacje organizacji, które w Radomiu pomagają i wspierają osoby z autyzmem. Jak mówi Anna Matejek z Klubu Rodzica JiM, w tym roku większą uwagą obdarzeni zostaną dorośli autystycy. - W tym roku zaprosiliśmy do współpracy dorosłych autystyków, którzy spróbują przybliżyć nam swoje odczucia, postrzeganie świata. Być może pomogą innym rodzicom rozwiać jakieś troski - opowiada Anna Matejek.
Katarzyna Ziętek ze Stowarzyszenia „Karuzela” dodaje, że osób z autyzmem przybywa. Ale większa też jest świadomość w społeczeństwie. - Dziś praktycznie każdy z nas ma jakiegoś znajomego: sąsiada, kolegę, koleżankę, który ma autyzm. Więc nie jesteśmy w stanie nie wiedzieć nic, coś wiemy i takie akcje jak ta są po to, żeby edukować dalej, uświadamiać i zapraszać radomian do tego, by byli bardzie wrażliwi - mówi Katarzyna Ziętek.
Organizatorzy zachęcają, żeby 2 kwietnia ubrać się na niebiesko i solidaryzować z osobami z autyzmem. Na finał obchodów, kwadrans po 17.00 zostaną wypuszczone w niebo niebieskie balony.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Niebieski Marsz dla chorych na autyzm

  W czwartek ulicami Radomia przeszedł Niebieski Marsz rozpoczynający Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie. Marsz ma zwrócić uwagę mieszkańców miasta na potrzeby osób dotkniętych tą chorobą

 • „Oswoić autyzm”. Udany projekt

  Mówią, mają kontakt z rodzicami i rówieśnikami. Postępy są ogromne – zapewniają rodzice dzieci autystycznych, które biorą udział w projekcie „Oswoić autyzm”.

 • O autyzmie na niebiesko

  Festyn, występy artystyczne i dużo zabawy. Ale też informacje i spotkania złożyły się na obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Radomiu.

 • Autyzm Help. Punkt już działa

  Dla rodziców, ale też m.in. dla nauczycieli, którzy nie zawsze mają wiedzę na temat tego, jak postępować z dziećmi autystycznymi otwarto w Radomiu punkt informacyjno-konsultacyjny Autyzm Help.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej