Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Jaka grafika na gadżetach z Radomia? Są zwycięzcy

wtorek, 28 marzec 2017 16:15
Dział: Wiadomości
Autor 

Propozycje Dawida Celki i Sabiny Twardowskiej zwyciężyły w konkursie na grafikę promującą Radom. Gadżety z nową grafiką mają się pojawić jeszcze w tym roku.

 

Celem konkursu było wybranie grafiki, która będzie nawiązywała do symboli Radomia, najsłynniejszych postaci związanych z miastem. Na konkurs zgłoszono kilkanaście prac. - Wybraliśmy dwie prace. Jedna praca to serce, w które wpisane są czytelne symbole Radomia, wydarzenia związane z Radomiem i charakterystyczne postacie. Druga praca, to trochę przewrotnie pokazany Jacek Malczewski – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.
W konkursie mogli wziąć udział zarówno artyści profesjonalni, jak i amatorzy. - Szukaliśmy form nie tylko ciekawych graficznie, ale przede wszystkich takich, które będą kojarzyły się z Radomiem i które będą miały ten walor promocyjny. Chcieliśmy także, żeby nowe grafiki były odmienne od tych, które proponowaliśmy do tej pory – dodaje Mateusz Tyczyński.
Magistrat planuje, żeby jeszcze w tym roku na części miejskich gadżetów pojawiły się zwycięskie grafiki. Trwa przetarg na wyłonienie dostawcy gadżetów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej