Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowa łazienka i kącik dla dzieci. Remonty po koncercie disco polo

wtorek, 28 marzec 2017 16:03
Dział: Wiadomości
Autor 

37 tys. zł. udało się uzbierać na koncercie charytatywnym disco polo zorganizowanym z inicjatywy m.in. posłanki Anny Białkowskiej. Za uzbierane pieniądze wyremontowano łazienkę w poradni dla dzieci i młodzieży przy ul. Lekarskiej. Jest też kącik dla najmłodszych.

 

Władze miasta i szpitala dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji koncertu. - Udało się uzbierać może nie ogromną ilość pieniędzy, ale doceniamy to niesamowicie – mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.
Podczas II koncertu charytatywnego, zorganizowanego w sierpniu ubiegłego roku uzbierano w sumie 37 tysięcy złotych. Za te pieniądze udało się wyremontować łazienkę w poradni dla dzieci i młodzieży przy ul. Lekarskiej. Powstał też nowy kącik dla dzieci. - Telewizor, który zamontowano na ścianie w kąciku zakupiła grupa Shark Riders – informuje Anna Białkowska, posłanka PO i inicjatorka koncertu.
Z tych małych zmian zadowolony jest też personel. - Proszę spojrzeć na te kolorowe krzesełka, kącik daje bardzo dużo zadowolenia. Pacjenci czekający np. na szczepionkę mniej się denerwują, bo kącik ich zajmuje – opowiada Dorota Bielaczyc-Bęben z punktu konsultacyjnego szczepień dla dzieci i młodzieży, który mieści się w poradni przy ul. Lekarskiej.
Ale potrzeby są dużo większe. Cała poradnia wymaga kompleksowego remontu Władze miasta - jak mówią – mają to na uwadze. Dodaję, że pod koniec roku powinien się w tej poradni rozpocząć remont. Choć nie ma jeszcze zarezerwowanej całej potrzebnej kwoty pieniędzy. - Mamy projekt dostosowujący budynek do obowiązujących wymogów. Jest dokumentacja. Mamy na razie 1milion złotych na remont wszystkich poradni. Brakujące kwoty będziemy negocjować - informuje Grażyna Penza, wicedyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.
Szacunkowy koszt całego remontu to ponad 3 miliony złotych. Organizatorzy koncertu disco polo zapowiadają dalszą pomoc. Jak mówią, działają w myśl idei, że pomoc zawsze wraca. Możliwe zatem, że niebawem odbędzie się kolejny koncert charytatywny.
Poradnia dla dzieci i młodzieży przy ul. Lekarskiej każdego roku udziela w sumie ponad 15 tysięcy porad małym pacjentom.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej