Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Rodzinna niedziela w muzeum. Warsztaty przyciągają

wtorek, 28 marzec 2017 15:56
Dział: Wiadomości
Autor 

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się warsztaty rodzinne organizowane w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Tym razem uczestnicy przenieśli się do Meksyku.

 

Procedury związane z budową w Radomiu Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych trwały mniej więcej od roku 2000. Pod koniec 2005 roku podpisane zostały umowy z wykonawcami. ZUOK został oficjalnie otwarty w maju 2010 roku.

A to za sprawą prezentowanej w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” wystawy „Lucha Libre”, która opowiada o Meksyku z perspektywy jego mieszkańców. Zainteresowanych było bardzo dużo. - Wreszcie coś się dzieje w Radomiu. Czekałam, aż będzie coś takiego, żeby wyjść i miło spędzić popołudnie – mówi jedna z mam, która przyszła z dzieckiem na warsztaty.
Uczestnicy mogli zapoznać się z wystawą, o której opowiadał Michał Grabowski z „Elektrowni”. Ale teoria to jedno, warsztaty to także praktyka. W tym przypadku polegała ona na tworzeniu masek, które są charakterystycznym elementem lucha libre. Bo lucha libre to bardzo popularne w Meksyku walki. Warsztaty mają przynieść obopólne korzyści. Uczestnicy chwalą sobie, że miło mogą spędzić popołudnie, a muzeum liczy na to, że poprzez takie akcje wychowa sobie przyszłych, dorosłych odbiorców. - Chcemy wychować wrażliwego, twórczego, myślącego, krytycznego odbiorcę. Kiedy mamy do czynienia z tak młodym odbiorcą, to mamy na niego jakiś wpływ. Mamy możliwość zarazić go, zainteresować sztuką nowoczesną - twierdzi Michał Grabowski.
Warsztaty rodzinne w Elektrowni organizowane są cyklicznie. Następne odbędą się na początku kwietnia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • „Elektrownia” zaprasza na poranki muzyczne

  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza najmłodszych radomian wraz z rodzicami na piąte spotkanie z cyklu „poranki muzyczne”. W trakcie spotkania ich organizator Włodzimierz Izban zapozna dzieci z instrumentami strunowymi, czyli gitarami.

 • Światło w sztuce geometrii

  Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

 • „Międzywartości” Jana Berdyszaka

  „Międzywartości” to tytuł wystawy, która prezentuje twórczość Jana Berdyszaka. Artysta uprawiał różne rodzaje sztuki, od rysunku i malarstwa po rzeźbę i instalacje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej